Miraç Bal ve Ogün Köprülü tarafından 2015 yılında kurulan ve evde her türlü bakım hizmeti sunan Evdekibakicim.com, melek yatırımcılardan 675 bin TL yatırım aldı. İstanbul’da faaliyetlerine başlayan bu girişim, bu yatırımla beraber yurtdışına açılmayı planlıyor.

Bu yatırım turuna Pozitron’un kurucu ortakları Fatih İşbecer ve Fırat İşbecer’inde aralarında olduğu toplamda 11 melek yatırımcı katılmış. Ayrıca BIC Angel Investments’tan da 3 melek yatırımcı bu tura katılarak yine yatırımcılardan Hakan Turalı da Evdekibakicim.com’un yönetim kuruluna dahil olmuş.

EvdekiBakıcım, çocukların ev ödevi yardımı, uyku eğitimi, tuvalet eğitiminden, evinizdeki bir hastanın beslenme desteği, ilaç takibi, egzersiz desteği gibi bir çok alanda hizmet vermektedir.

EvdekiBakıcım CEO’su Miraç Bal “Sadece çocuk ve yaşlı bakım hizmetleri dikeyinin Türkiye’de tahminen 3 milyar dolarlık bir pazarı var ve pazarın yüzde 99’unun hala geleneksel yöntemlerle iş yapıyor. İnsanlar, evlerine çağırdıkları kişinin kim olduğuna önem veriyor. Evde oluşabilecek kazalara karşı toplamda 100 bin dolarlık üçüncü şahıs sorumluluk sigortasını da sağlıyoruz.”

Yatırımcılardan Fırat İşbecer “EvdekiBakıcım’ın teknolojiyi merkezine taşıyan bir girişim. Kaliteli ve güvenilir bakım hizmetlerinin tüm yurtta yaygınlaşmasını hedefliyoruz.”