Zchool, Küçükçalık Holding kurucusu Yaşar Küçükçalık’tan 300.000 TL yatırım aldı

Artırılmış gerçeklik ile teknolojik bir çocuk kitaplığı yaratan İTÜ Çekirdek girişimi Zchool, Küçükçalık Holding’in patronu Yaşar Küçükçalık’tan 300.000 TL yatırım aldığını açıkladı. Değerlemeyle ilgili henüz açıklama yapılmadı.

Yatırım ile birlikte 2017’de ‘Orbigon Studios’ olarak yeniden yapılanmayı planlayan girişim, Zchool markasının yanı sıra artırılmış ve sanal gerçeklik uygulamaları geliştirecek.

Ürün henüz piyasaya çıkmadı. Ürünün arı kovanı üzerinde fonlaması devam ediyor ancak buradaki formattan daha farklı bir şekilde ilerleyecek. Sadece 5-13 yaş arasındaki çocuklara değil, tüm eğitimi kapsayacak şekilde içerikler üretmeyi planlıyorlar.

| Girişimci ekibin ne kadar yerinde bir karar verdiğini anlamak için analistlere kulak vermek yeterli: Araştırma şirketi SuperData’ya göre sanal gerçeklik yazılımları pazarı yılı 407 milyon dolar hacim ile kapatacak fakat bundan yalnızca üç yıl sonra, 14 milyar dolarlık bir pazardan bahsediyor olacağız. Uzun vadede ise artırılmış gerçeklik pazarının sanal gerçeklikten daha büyük bir hacme ulaşması bekleniyor.

Güncel İçerikler