Girişimcilerin sürdürülebilir ve ölçeklenebilir teknoloji girişimleri başlatmalarına destek veren KWORKS Girişimcilik Araştırma Merkezi, 26 Aralık’tan itibaren yeni dönem Hızlandırma Programı için başvuru almaya başladı. Yenilikçi teknoloji, süreç ya da iş modeli geliştiren tüm girişimcilerin katılabileceği KWORKS Hızlandırma Programı için son başvuru 31 Ocak 2017.

Başvuru adresi: http://kworks.ku.edu.tr

Geçtiğimiz dönemlerde Scorp, Kolay İK ve Lala gibi aldıkları yatırımlarla öne çıkan girişimleri mezun eden KWORKS, 2016’nın Mart ayında açtığı çağrıya 1.000’den fazla başvuru aldı. Beatrips, Enigma, Flymedi, Gixal, Indisera, Stajım.net ve Psikologofisi olmak üzere 7 girişimi Hızlandırma Programı’na seçti. Program kapsamında yalın girişim metodolojisi üzerine inşa edilen yoğun bir eğitim ve bire bir mentorluk desteği alan girişimler, fikir ve çözüm doğrulamanın yanı sıra, satış ve yatırım aşamalarından geçerek KWORKS Demo Day 2016’da yatırımcı ve kurumsal iş ortaklarının yer aldığı etkinlikte sahneye çıktı.

Yeni dönemle birlikte, destek mekanizmalarını daha da güçlendiren KWORKS, program süresince girişimlerin ihtiyaç duyduğu birçok alanda sunduğu danışmanlık ve altyapı hizmetleriyle programa seçilen ekiplerin yanında olacak. Program kapsamında KWORKS ekibi ile yakın çalışma imkanı bulacak olan girişimler, aralarında Finansbank, IBM, GE, İyzico, Kolektif House, Microsoft, Moroğlu & Arseven, Paraşüt, Plusclouds, Radore, SHERPA, Userspots ve Zaxe’nin de bulunduğu önemli çözüm ortaklarının sunduğu desteklere de erişim imkanı yakalayacak.