Tüm araçları sürücüsüz araca dönüştürebilecek Connect-ION, 180.000 TL yatırım aldı

Şu an dünyada otonom araç teknolojisine sahip olmayan yaklaşık bir milyar aracı otonom araca dönüştürme amacı ile yola çıkan Connect-ION, Proline Ventures’tan 180.000 TL yatırım aldı.

Akıllı şehirler alanında teknoloji üreten startuplara yatırım yapmak üzere kurulan Proline Ventures yatırımlarına devam ediyor. Connect-ION; otonom araçlar, insansız hava araçları ve robotik alanında ileri teknolojili ürünler geliştirebilmek için kuruldu. Connect-ION; bu üç alan içerisinden öncelikli olarak ilk fazda tüm araçları sürücüsüz araca dönüştürebilecek teknolojiler geliştirmeyi odağına almış durumda. Sakarya Üniversitesi Girişim Atölyesi ön kuluçka programında yer alıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Proline Ventures Müdürü Hakan Metin Akgün, “Otonom araçlar; trafik kazalarının azaltılması, hava kirliliğinin ve trafik sıkışıklığının düşürülmesi gibi şehircilik uygulamalarında birçok faydayı beraberinde getirebiliyor. Bu yönüyle baktığımızda trafikteki araçların ne kadarı otonom olursa kentsel sorunların da o derece azalacağını öngörebiliriz. Connect-ION’un geliştirmeyi planladığı çözümlerin otonom araç dünyasında dengeleri değiştirebilecek yetenekte olduğuna inanıyoruz. Kendilerine yaptığımız maddi yatırımın yanında mentorluk, koçluk, danışmanlık, eğitim ve iş ağı geliştirme destekleri de vereceğiz. Birlikte güzel işlere imza atabileceğimize dair büyük bir inanç taşıyoruz.” dedi.

“Proline Ventures’ın desteği bizleri hedeflerimize çok daha hızlı taşıyacak”

Connect-ION Kurucusu M. Talha Çuhadaroğlu ise açıklamasında, “Proline Ventures’tan aldığımız destek ile öncelikle ürün ailemizi stratejik ve vizyoner bir temele oturtmaya, bu temelden hareketle de dünya şirketlerinin uyguladığı ürün yönetimi metodolojilerini uygulayarak ihtiyaç duyulan ürünleri piyasa çıkartabilmeyi amaçlıyoruz. Aşama aşama ortaya çıkmasını tasarladığımız ürün ailesinin ilk ürünü için altyapı kurulumunu çok yakın bir zamanda başlatmayı planlıyoruz. Ürünün en önemli özelliği kullanıcı dostu olması, bu sebeple tasarım aşamasında titizlikle hareket ediyoruz. İlk kilometre taşı diyebileceğimiz ürünümüzün müşteri sorununu çözen prototipini yaptık. Ürünümüz ile ilgili daha detaylı bilgileri önümüzdeki günlerde açıklamayı planlıyoruz. Proline Ventures’ın desteği bizleri hedeflerimize çok daha hızlı taşıyacaktır.” şeklinde konuştu.

Fotoğraf (soldan sağa):

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur Arifoğlu, Sakarya Teknokent Genel Müdürü, Prof. Dr. Tahsin Engin, Connect-ION Kurucusu M. Talha Çuhadaroğlu, Proline Ventures Müdürü Hakan Metin Akgün, Sakarya Teknokent Genel Müdür yardımcısı Bilal Çinici.

Güncel İçerikler