Otizmli çocuklar için eğitim uygulaması Otsimo, GBA’dan yatırım aldı

Otizmli bireyler için açık kaynaklı eğitim uygulamaları geliştiren sosyal girişimcilik örneği Otsimo, Galata Business Angels‘tan yatırım aldı. Yatırım miktarı ve oranları açıklanmadı ancak bu yatırımla beraber Otsimo, yapay zekaya odaklanarak ABD pazarında hızlanacak. Bu yatırımın en önemli özelliği ise GBA meleklerinin hepsinin ilk kez bir yatırıma tamamen katılmış olmasıdır.

Otsimo kurucu ortağı ve CEO’su Zafer Elçik yatırımla ilgili yaptığı açıklamada: “Özellikle otizm eğitimi, analiz temelli olduğu için buna çok uygun. Yine otizm, bir spektrum bozukluğu olduğu için çocukların durumunu yaşından veya sınıfından değil çocukların kendisinden anlamamız gerekiyor. Bu da bizi daha önceki eğitim uygulamalarından ayırıyor. Bu nedenle yapay zeka çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz.

Yapılan başka bir açıklamaya göre ise; Türkiye’de 352 bin Otizmli çocuk varmış ancak sadece 21 bini Otizmle ilgili eğitim alabiliyormuş. Ayrıca Türkiye’de otizm eğitimin çok pahalı olduğu da söyleniyor.

Otsimo dünyanın en başarılı sosyal girişimlerinden biri olarak görülüyor. Uygulamayı kullanıcılar tamamıyle ücretsiz olarak kullanabiliyor. Otsimo, Türkiye’den Dünya’ya açılan ve ses getirecek önemli sosyal girişimlerden biri olarak görülüyor.

Peki Otsimo tam olarak nedir?

Güncel İçerikler