BIGG ITÜ Çekirdek
BIGG ITÜ Çekirdek

Girişimcilerin takip etmesi gereken kişisel ve kurumsal aktif youtube kanalları listesinin ilk serisini oluşturduk. Yenileri eklendiğinde bu yazıyı güncelleyip duyurusunu zaman zaman yapacağız. Bu kanalları seçerken konuya sadece röportaj, söyleşi vb. yapan kanallar açısından bakmadık. Tamamıyle seçimi geniş ele alarak bir girişimcinin ihtiyaçlarına göre belirledik.

“Son güncelleme: 27 Ağustos 2017 (Eklenenler: Levent Sapci, Doğukan Güven Nomak)”

Levent Sapci: San Francisco’da hayat nasıl ilerliyor, turistik yerlerin dışında yaşam nasıl akıyor, Silikon Vadisi şirketlerinde çalışmak nasıl gibi soruların cevabını arıyorsanız ve bisiklet, kaykay, drone uçurmak, Kaliforniya’nın doğal güzellikleri gibi şeyler ilginizi çekiyorsa videolarıma göz atın. Haftada en az bir kere olmak üzere video yüklemeye çalışacağım. Kanalıma abone olmayı unutmayın=)

Doğukan Güven Nomak: Yazılım ve programlama alanında çeşitli vlog, röportaj ve eğitimlerin çekilip paylaşıldığı bir kanaldır. Tamamen özgün içeriklerin olduğunu söyleyebiliriz. Haftada ortalama 2-3 video yüklüyor.

 

CEOtudent: Başarı ve ilham odaklı içeriklerin yer aldığı CEOtudent.com’un YouTube kanalıdır. Ekip, CEOtudent Explorer ismini verdiği video serisinde ilgi çekici yaşam hikayelerine yer vermeye başlarken, CEOtudent Discover serisinde ise kariyer, girişimcilik, teknoloji ve pazarlama gibi konularda bilgi veriyor. Son olarak CEOtudent Reporter ise partner etkinliklerde gerçekleştirilen röportajları barındıracak.

Girişimci Muhabbeti: Barış Koçdur ve Samican Tandoğdu tarafından hazırlanan ve yayınanan Türkiye’de ve Dünya’da girişimcilik hakkındaki gelişmelere odaklı konuşmalar içeren bir youtube kanalıdır.

Videoları ve farklı içerikleri sunan başka bir alan da diyebiliriz.

baris-ozcan-youtubeBarış Özcan: Sanat, tasarım ve teknoloji konularına “hikaye anlatıcılığı” (storytelling) perspektifinden bakış.

Girişimcilerin ufkunu genişleten bir kanal da diyebiliriz.

Olaylara ve konulara farklı bakış açısıyla yeni bir düşünce yapısı kazandıracaktır.

egirişim TV
: egirişim olarak bizim kendi YouTube kanalımız. Girişimcilerle ve ekosistemin paydaşlarıyla röportajlar yapıyoruz.

Girişimcilik ekosisteminin önemli bir kanalı olma yolunda çalışmalarını hızla sürdürmektedir.

itu-cekirdek

İTÜ Çekirdek: İstanbul Teknik Üniversitesi ve ARI Teknokent olarak, ülkemizin teknoloji tabanlı kalkınmasına katkıda bulunacağına inandığımız İTÜ Çekirdek Projemiz aracılığıyla kendi teknolojisini geliştirme alışkanlığı edinmiş girişimcileri işin mutfağından yetiştirmeye başlıyoruz. İstanbul Kalkınma Ajansı ve Elginkan Vakfı gibi pek çok değerli kurumun da desteklediği İTÜ Çekirdek bir toplumsal sosyal sorumluluk projesi olarak hayat buluyor.

galata-business-angels-youtubeGalata Business Angels: Galata melek yatırım ağının videolarının olduğu bir kanal. İçerisinde; kendi ağındaki girişimcilerin ve yatırımcılarının röportajları var.

Düzenlediği etkinliklerden çekimlere de ulaşabilirsiniz.

kolektif-house-youtubeKolektif House TV: Girişimciler için çalışma alanı sunan Kolektif House’ın etkinliklere davet ettiği ünlü konuşmacılarının videolarının olduğu kanal.

Yeni ofis anlayışı Kolektif House; ‘Birlikten kuvvet doğar’ felsefesiyle, girişimcilere, şirketlere, freelance çalışanlara yaratıcı, verimli, sosyal ve ekonomik çalışma alanları sunuyor.

afgan-rasulov-youtubeAfgan Rasulov: Grafik ve bilgisayar programlarını internetten öğrenmek isteyen kitleye online eğitim videoları ile kaliteli hizmet vermektedir.

Afgan Rasulov, Azerbaycan’da Türkiye’ye yerleşmiştir. YouTube konusunda ayrıca bir çok insana da youtuber olma konusunda ilham olmaktadır.

etohumtv-youtubeEtohumtv: Etohum bir girişim hızlandırma programıdır. Burak Büyükdemir’in kurucusu olduğu Etohum’un kendi girişimcilerinin röportajlarının, her yıl düzenlediği Startup Istanbul ve Startup Turkey etkinliklerinden çekimlerinin olduğu resmi kanalıdır.

Etohum’un eski kafe toplantılarının videolarını da izleyerek girişimcilik ekosisteminin 7-8 yıllık süreç içerisinde nasıl bir yol aldığını da görebilirsiniz.

2 yorum

Cevap yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here