Kolay Randevu’ya 1,6 Milyon TL’lik ikinci tur yatırım geldi [Özel Röportaj]

Kişilerin kendilerine en uygun güzellik salonlarını bularak online randevu almalarını sağlayan Kolay Randevu 1,6 Milyon TL tutarındaki ikinci tur yatırımını aldı. Kendi alanında Türkiye’nin en büyük girişimi olan Kolay Randevu, Polonya’nın en büyük online güzellik randevu platformu Lavito ile de ortaklık kurarak alanında Doğu Avrupa’nın en büyüğü haline geldi.

Güzellik sektöründe faaliyet gösteren işletmeler ile müşterilerini bir araya getirerek hem işletmelerin randevularını daha kolay yönetmelerini, hem de müşterilerin randevularını daha kolay almalarını sağlayan Kolay Randevu, bir yıl içinde çok büyük bir başarıya imza attı. Ocak ayında BIC Angels’dan ilk yatırımını alan Kolay Randevu, yurtiçinden ve yurtdışından yatırımcıların ilgisini çekerek ikinci tur yatırım alma başarısını gösterdi.

eGirişim Özel Röportajı

Kolay Randevu’ya ikinci turda Türkiye’den yatırım yapanlar arasında Ömer Erkmen ve Joachim Behrendt önderliğindeki BIC Angels yatırımcıları ile Eniyihekim.com’u kuran Altay Tınar yer alıyor. Kolay Randevu’ya yurtdışından yatırım yapanlar arasında Çek Cumhuriyeti ve Polonya merkezli Venture Capital (Risk Sermayesi Şirketi) şirketleri olan Enern, Miton ve Protos bulunuyor.

kolay-randevu-yatirim-fotoÇek Cumhuriyeti merkezli bir Venture Capital (VC) şirketi olan Enern, hem Polonya’nın en büyük online güzellik randevu platformu Lavito’nun, hem de 2014 yılında Eniyihekim’i satın alarak dünyanın önde gelen online sağlık randevusu platformlarından biri olan DocPlanner’ın yatırımcılarından biri. Bir başka Çek Cumhuriyeti merkezli Venture Capital şirketi olan Miton ise özellikle yaptığı başarılı e-ticaret yatırımlarıyla adından söz ettiriyor. Polonya merkezli bir VC olan Protos’un yatırımcıları arasında ise dünyaca ünlü Polonyalı golcü futbolcu Robert Lewandowski de bulunuyor. Protos, Enern ile birlikte Lavito’nun yatırımcıları arasında yer alıyor.

Sadece Türkiye’nin değil Doğu Avrupa’nın da en büyüğü

www.kolayrandevu.com adresinde faaliyet gösteren Kolay Randevu’nun kurucuları arasında yer alan Burhan Uğur Çivi, aldıkları ikinci tur yatırımın pek çok açıdan önem arz ettiğini belirtti. Çivi, “Aldığımız yatırım, şirketimizi finansal açıdan kuvvetlendiren ve hayal ettiğimiz birçok projemizi hayata geçirmemizi sağlayacak maddi getiriyi sağlıyor. Ayrıca bu yatırım turuyla birlikte, Polonya’nın en büyük online güzellik randevu platformu olan Lavito ile ortak olarak, Doğu Avrupa’nın en büyük online güzellik randevu platformunu oluşturmuş bulunuyoruz. Bir yandan yeni elde ettiğimiz fonu kullanarak önce İstanbul’da, daha sonra ise Türkiye’nin diğer büyük şehirlerinde dokunduğumuz güzellik işletmesi ve son kullanıcı sayısını artırırken, diğer yandan da birden fazla pazarda faaliyet gösteren çok uluslu bir şirket olmanın getirdiği avantajlardan faydalanacağız” açıklamasını yaptı.

Türkiye’de online güzellik pazarında aktif olarak başarıyla faaliyet gösteren en büyük oyuncu olarak bu alandaki boşluğu hızla dolduran Kolay Randevu kısa sürede 1000’den fazla işletme ile yakın şekilde çalışmaya başladı. Bugün itibariyle Kolay Randevu sistemine aylık 8000’in üzerinde randevu giriliyor.

Kolay Randevu’nun kurucu ortaklarından Candaş Sual ise dünyadaki önde gelen teknoloji ve hizmetleri Türk kullanıcılarına sunarak bu değişime önayak olmaktan ve sektörün gelişimine katkıda bulunmuş olmaktan gurur duyduklarını belirtti.

BIC Angels olarak yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz

BIC Angels olarak şimdiye kadar 17 projeye yatırım yaptıklarını söyleyen Dr. Joachim Behrendt, 2016 yılı ile birlikte çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini belirtti. Dijitalleşme ile birlikte her alanda hızlanma ve kolaylaşma çözümlerinin ortaya çıktığına dikkat çeken Behrendt, kategorisinde öncü olmasının da avantajıyla Kolay Randevu’nun yurtdışında da ilgi görmesinden memnuniyet duyduklarını belirtti.

Güncel İçerikler