500 Startup ve Sankonline, Su siparişi uygulaması BiSU’ya yatırım yaptı

Mobil uygulaması üzerinden su siparişi verebildiğiniz BiSU, 500 İstanbul ve Sankonline’dan yatırım aldı. Yatırımın tutarı henüz açıklanmadı. BiSU, 2015 yılının ekim ayında faaliyetlerine başladı. Mobil uygulamayı telefon indiriyorsunuz ve bir daha sucu ile konuşmanıza gerek kalmadan birkaç tuşla anında kayıtlı adresinize su siparişi verebiliyorsunuz. Ödemelerinizi mobil üzerinden kredi kartı ile de gerçekleştirebiliyorsunuz.

BiSU kurucu ortağı Murat Kaan Bilici’nin açıklamasına göre “Sankonline liderliğinde gerçekleşen bu yatırıma Amerikalı girişim hızlandırma programı 500 Startups’ın İstanbul ayağı “500 İstanbul” da katılmış. İki yatırımcı toplamda BiSU hisselerinden yüzde 17’lik bir pay almış ve azınlık yatırımcı olarak BiSU’yu desteklemeye başlamış.

150 bin Abone günde 2000 damacana su siparişi veriyor

Kurulduğu günden bu yana toplamda 150 binden fazla abone kazanmış ve bu aboneler günde 2000 su siparişi veriyor. Bir damacanın bir evde ortalama 3-5 gün arasında gittiğini düşünürsek aktif abone rakamının da yüksek olduğunu görebiliyoruz.

IT Ekibi Lideri Utku Yaman;

Artık BiSU ile mevcut marka aboneliği belirterek veya seçilen markalardan abonelik oluşturarak, istenilen saat için sipariş vermek mümkün. Türkiye’nin en bilindik su markalarından sipariş verebildiğiniz uygulamada seçili markalarda mobil telefon üzerinden kredi kartı ile ödeme de yapılabiliyor. Ayrıca popüler alışveriş uygulaması olan Hopi ile de entegrasyon gerçekleştirdik.

BiSU uygulamasını App Store veya Google Play‘den indirebilirsiniz.

Güncel İçerikler