Burhan Felek Köşkü düzenlediği lansmanla girişimcilere kapılarını açtı

Startup Stars Night ile Açılışı Yapılan Burhan Felek Köşkü, Girişimcilerin artık hizmetinde. ‘2023 Yeni Türkiye Belediyeciliğinde Girişimcilik Vizyonu’ kapsamında 200 yıllık tarihi bir köşkü genç girişimcilere ortak çalışma alanı olarak kazandıran Üsküdar Belediyesi, Startup Stars Night lansmanı ile Üsküdar Fikir Sanat Merkezi’nin kapılarını açtı.

startup-starts-night-imzaStartup Stars Night, 22 Eylül 2016 Perşembe akşamı Burhan Felek Köşkü’nde gerçekleştirildi. Tarihi köşkün açılışının gerçekleştirildiği gecede başta Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen olmak üzere; birçok yatırımcı ve girişimci lansmana katılanlar arasındaydı.

Tarihi Köşk’ün açılışında konuşan Üsküdar Fikir Sanat Merkezi girişimlerinden MeshurUstalar.com’un kurucusu Orhan Yaşar ve Vega Printer’ın kurucuları Orhan Durukan ile Mikail Doğru, girişimlerini ve ürünlerini tanıttılar.

Genç girişimcilerin konuşmalarını tamamlamasından sonra Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, böylesine tarihi bir yapıyı genç girişimcilerin hizmetine sunmaktan dolayı mutluluğunu ifade etti. Başkan Hilmi Türkmen, “2023 Yeni Türkiye Belediyeciliğinde Girişimcilik Vizyonu” hakkında katılımcılara bilgiler verirken, “biz gençleri köşklere layık görüyoruz” diye konuştu. Konuşmasında Üsküdar Fikir Sanat Merkezi’nin genç girişimcilere sunduğu imkânları da anlatan Hilmi Türkmen, bütün hizmetleri ücretsiz olarak sunduklarını sözlerine ekledi.

hilmi-turkmen-odulAçılış konuşmaları ve tanıtımların ardından Radore, Mentornity, Habitat Derneği Uluslararası Girişimciler Merkezi, İstanbul Startup Angels ve Yıldız Teknik Üniversitesi Tekno Park ile Üsküdar Fikir Sanat Merkezi arasında ortaklık anlaşmaları imzalandı. Startup Stars Night lansmanına girişimci gençler yoğun ilgi gösterirken, Burhan Felek Köşkü’nü gezerek bilgi edindiler. “Kokteyl ve Networking” için ayrılan zamanda yatırımcı ve girişim sahipleriyle fikirlerini paylaştılar.

Ortak çalışma alanları, toplantı salonları, etkinlik salonu, görüşme odası, atölyesi, dinlenme alanları ve bahçesiyle birlikte toplamda 4 bin 214 metrekare kampüs alanına sahip olan Üsküdar Fikir Sanat Merkezi, toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesinde yer alıyor. Girişimcilerin kullanımına hazır durumda olan süper hızlı internet ile birlikte çay ve kahve ikramı da veriliyor. Üsküdar Belediyesi tarafından Startup Stars Night ile girişimcilerin hizmetine açılan Burhan Felek Köşkü’nden girişimciler ücretsiz olarak faydalanabilecekler.

Güncel İçerikler