StartersHub Global Pazarlara Açılan Smart Moderation’a Yatırım Yaptı

StartersHub, Startupbootcamp Istanbul hızlandırma programına katılmış olan Smart Moderation’a 2.5 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım yaparak; girişimin büyüme hedeflerini destekledi. Facebook ve Instagram’da istenmeyen yorumları otomatik olarak gizleme hizmeti sunan Smart Moderation, aralarında BMW, The Next Web, France 24, The University of Arizona gibi dünyaca ünlü markaların da olduğu profillere ait milyonlarca yorumu gerçek zamanlı yönetebilecek güçlü bir yapay zeka ve entegrasyon teknolojisine sahip.

Finansman desteğinin yanı sıra mentorluk, yurt içi ve yurt dışı uzmanlardan eğitimler, yerel ve global iş bağlantıları ve stratejik ortaklıklar dahil olmak üzere girişimcilerin ihtiyacı olan her şeyi aynı çatı altında toplayan StartersHub tarafından düzenlenen hızlandırma programı Startupbootcamp Istanbul’dan mezun olan; sosyal medyadaki yorumların yönetilmesini akıllı ve otomatik hale getiren yerli girişim Smart Moderation, faaliyetlerine başarıyla devam ediyor.

Ağustos 2016’da StartersHub’dan 2,5 milyon dolar değerleme ile devam yatırımı alan Smart Moderation, büyüme hedeflerine doğru ilerliyor. Nisan 2016’da lansman yapan Smart Moderation beş ay içinde aralarında BMW, The Next Web, France 24 ve The University of Arizona gibi dünyaca ünlü markaların ve Türkiye’deki ünlü sanatçılarında yer aldığı 1.200 sosyal medya profilini yönetiyor. Halihazırda günlük 1.5 milyonun üzerinde yorumu yöneten Smart Moderation’un mobil uygulaması eylül ayı içinde beta olarak App Store’da yerini aldı.
Sosyal Medya Hesapları 7/24 Koruma Altında Smart Moderation, geliştirdiği yüksek performanslı yapay zeka yazılımıyla, sosyal medya profillerinden yayımlanması sakıncalı olan ve marka itibarına zarar veren spam reklam, küfür, hakaret içeren kullanıcı yorumlarının ve trolling saldırılarının gerçek zamanlı olarak otomatik gizlenmesi hizmeti sunuyor. Smart Moderation ile Facebook için Sayfa, Reklam, Canlı Video, Comments Plugin; Instagram içinse Profil ve Reklamların altına yazılan bu tip yorumlar silinebiliyor.

Smart Moderation, otomatik gizleme seçeneği ile 7/24 risk koruma sağlıyor.

Eğer çok fazla spam yorum alan bir profil yönetiyorsanız, sistemi otomatik-gizleme seçeneğinde kullandığınızda, Smart Moderation hiç uyumayan bir moderasyon ekibi gibi çalışmaya devam ediyor.

Smart Moderation sosyal medya platformlarında kullanılan küfür filtrelerinde olduğu gibi kelime tabanlı çalışmıyor; bir insan gibi düşünerek, metinleri bütünsel olarak anlamlandırarak karar veriyor. Smart Moderation’u benzerlerinden ayıran en önemli özelliği ise profil bazında bu yapay zekanın kullanıcının gizleme davranışlarından öğrenebilmesi. Yani her kullanıcı zaman içerisinde kendine özel bir yapay zekaya sahip oluyor.

Smart Moderation eylül ayında dünya lansmanını gerçekleştiriyor

12 – 14 Eylül 2016 tarihleri arasında dünyanın en önemli startup konferası olan Techcrunch Disrupt 2016 San Francisco Showcase sahnesinde demo yapacak en önemli beş yapay zeka girişiminden biri seçilerek dünya lansmanını gerçekleştirecek olan Smart Moderation’un Techcrunch haberlerini iletmeye devam ediyor olacağız.

Güncel İçerikler