Mutlubiev, Galata İş Melekleri’nden 290 bin TL’lik yatırım aldı

Evlere ve iş yerlerine temizlik hizmeti sunan online platform Mutlubiev, Türkiye’nin ilk melek yatırım ağlarından biri olan Galata İş Melekleri’nden yatırım desteği aldı.

Türkiye’nin ilk melek yatırım organizasyonlarından GBA yatırımcıları (Galata Business Angels), evlere ve iş yerlerine temizlik hizmeti sunan online platform Mutlubiev’e ilk ve ikinci turda toplam 290 bin TL’lik yatırım yaptı.

Böylece bundan 1,5 yıl önce Tayga Baltacıoğlu, Çağlar Gökçe ve Barbaros Demirtaş tarafından kurulan şirket, ilk turdaki yatırım ile birlikte toplam 570 bin TL’lik yatırım toplamış oldu. İlk turda GBA yatırımcılarından 2 milyon TL yatırım öncesi değerleme üzerinden 160.000 TL yatırım alan şirket, GBA’nın da içerisinde yer aldığı ikinci turda 5 milyon TL yatırım öncesi değerleme üzerinden 410.000 TL yatırım aldı. Böylece toplamda 5,4 milyon TL’lik şirket değerine ulaştı. İkinci turda yatırımcılar arasına dahil olan Doğan Yalçındağ ise 280 bin TL yatırım yaptı.

Şu an için 8 kişilik bir ofis takımı, 70’in üzerinde bireysel temizlik profesyoneli ve 15’ten fazla temizlik firmasıyla birlikte İstanbul ve Bodrum’da hizmet veren Mutlubiev’in müşteri portföyü ise 10 bine yaklaşmış durumda. Kısa vadeli hedefleri arasında yer alan yaz aylarında Bodrum’da hizmet verme hedefini gerçekleştiren şirketin 2016-2017 hedefi ise pazar lideri konumuna yükselmek.

Güncel İçerikler