Eren Erdem, SuKolay

Eren Erdem, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 2012 de mezun oldu. Ardından dünyanın en büyük tütün şirketi olan Philip Morris International’de satış ve ticari pazarlama departmanlarında farklı pozisyonlarda 4 yıl çalıştı. Aynı dönemde yine Yıldız Teknik Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamladı. Eren, ayrıca bir Etohum girişimcisidir.

Günümüz teknolojisinde su siparişi alışkanlıklarının özellikle ülkemizde çok verimsiz olduğunu düşünerek kazandığı tecrübelerin de katkısıyla Sukolay fikrini ortaya çıkardı. Su siparişi alışkanlığını tek tıklamaya indirgeyerek 1 saniyede su siparişinizi vermeyi sağlayan Sukolay kurulduktan sonra yazılım ve saha faaliyetlerine aynı anda başlandı. Şu an İstanbul’un neredeyse tamamında 550 bayi ile hizmet veren Sukolay, 2016 içinde Ankara, Bursa, İzmir’e de yayılmayı planlıyor.

Sukolay kullanıcıları sadece tek tıkla pet şişe, damacana gibi çeşitli su siparişlerini verebiliyor. Kullanıcılar, çevrelerindeki su kampanyalarını, su markalarının pH değerlerini, bayilerin çalışma saatlerini de görebiliyorlar. Aynı zamanda kullanıcılara bedava su sipariş etme imkanı da sunan Sukolay’ da arkadaşlarınızı davet ederek kolay cüzdanınıza para biriktirebiliyor ve bu biriken parayı siparişlerinizde kullanabiliyorsunuz. Şu an otomatik sipariş, her siparişte para kazandırma, kredi kartıyla ödeme, kurumsal sipariş gibi özellikler üzerinde de çalışmakta olduklarının bilgisini aldık.

Sukolay bir Etohum girişimi olup 2016 Etohum girişimleri arasında yer almaktadır. Girişimcilik üzerine fikir alışverişinde bulunmak isterseniz [email protected] ‘a mail atarak ulaşabilirsiniz.

Güncel İçerikler