Etohum 2016’nın 15 Girişimi Açıklandı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Etohum en iyi girişimlerini seçerek, Girişimcilik Zirvesi‘nde açıkladı. Yine birbirinden değerli girişimler bu ekosistemdeki yarışa katıldı. Bu girişimlerden bazıları hayatına tam hız devam ederken bazıları hızla yükselişe geçmektedir. Başarılı olsalar da başarısız olsalar da onlar hayallerini gerçekleştirmek için çalıştılar, çabaladılar ve yüzlerce girişim arasından seçildiler. Bakalım bundan sonraki aşamada kendilerini nasıl bir süreç bekliyor zamanla göreceğiz. Biz de gelişmeleri sizinle yakından paylaşacağız. Şimdi bu seçilen girişimler kimler ve ne iş yapıyorlar birlikte okuyalım.

İşte Etohum 2016 seçilen 15 girişimi

1- EyeTrack

eye-track
Eye Track – Etohum 2016 Girişimi

Eye Track Alzheimer hastalarının kaybolma sorununa çözüm getirip yakınlarının hayatını kolaylaştırır. Eye Track hastaların konumlarını yakınlarının anında görmesini sağlamaktadır. Hastanın belli sınırlar dışına çıktığı durumlarda uyarı gönderir, AVM’ler gibi çok katlı binalarda dahi hastanın konumunu takip edebilir. Bulut sistemi ile hasta yakınları için iletişim ve hastalıkla ilgili bilgilendirme için bir ağ yaratılır. Uygulama aynı zamanda hastanın konumunu polis ve hasta yakınlarına bulut sistemi sayesinde gönderebilmektedir. Patentli pil teknolojisi hasta yürüken ortaya çıkan kinetik enerjiyi çevirerek 25-30% oranında sabit tutar.

2- Beatrips

beatrips
Beatrips – Etohum 2016 Girişimi

Kullanıcıların şehirdeki bütün etkinlik, parti, konser ve performanslara kolayca ulaşmasını sağlayan bir platformdur. Beatrips ‘’bu gece ne yapsak’’ sorusunun çözümüdür. Mekanlar hakkında tavsiye, menü, adres bilgileri ve yorumları da bünyesinde bulundurmaktadır. Beatrips’in basit arayüzü sayesinde bütün etkinliklere birkaç tuşla erişmek ve sevilen etkinlik ve menüleri kişiselleştirmek artık çok kolay.

3- Simenty

simenty
Simenty – Etohum 2016 Girişimi

Simenty Yazılımı websiteleri otomatik bir şekilde mobil uyumlu hale getirirken sitelerin kullanıcı deneyimini korur ve mobil cihazlarda mükemmel görünmesini sağlar. Yazılımın responsive tasarım kullanması Simenty’i diğerlerinden ayırır ve siteleri hazır temalardan kurtararak özgünleştirir.

4- Planote 

planote

Kullanıcıların gidilecek yer ve etkinlikler keşfetmelerini sağlayan sosyal bir öneri platformudur. Planote kullanıcının ilgi alanları, konumu, hava durumu gibi bilgileri baz alarak etkinlik, yer ve aktivite tavsiye eder. Planote’un sosyal özellikleri ile kullanıcılar diğer kullanıcıları ve onların plan, fotoğraf ve tavsiyelerini takip edebilirler. Uygulama planlama sürecini kolaylaştırmak için planlar hakkında bilgiler de içermektedir.

5- Uzmanıyla Konuş

Uzmanıyla Konuş - Etohum 2016 Girişimi
Uzmanıyla Konuş – Etohum 2016 Girişimi

Psikolojik destek uzmanları (psikolog,pedagog, koç vb..) ile danışanlar arasında video ya da sesli görüşmeler sağlar. Uzmanıyla Konuş sayesinde danışanlar randevularda trafik ve zaman problemi yaşamayacak, özellikle yetkin uzman bulunamayan küçük yerlerden kalifiye uzmanlara erişebileceklerdir. Diğer yandan uzmanlar da boş zamanlarını daha verimli doldurabilecek, istedikleri yerden çalışma özgürlüğüne kavuşacak ve müşteri arama, ödeme alma gibi süreçlerini kolaylaştıracaktır.

6-  Beyond

beyond
Beyond – Etohum 2016 Girişimi

Yapay zeka ile astrolojik bilgeliği kullanarak eğlenceli ve başaralı bir tanışma deneyimi yaşatmayı amaçlayan arkadaşlık uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar, tercihleri, karakter izleri ve astrolojik verileri doğrultusunda kendilerine gösterilen uyumlu kişiler ile karşılıklı beğeni üzerine eşleşme şansına sahiptirler. Beyond, sizin geçmiş, varolan veya gelecek ilişkilerinizin potansiyellerini analiz ederek, sizi anlar, taktik verir ve asla sözünü sakınmaz. Tinder’in, Siri zekasına ve Susan Miller bilgeliğine sahip versiyonu gibi düşünülebilir.

7- MAGPOS

magpos
MAGPOS – Etohum 2016 Girişimi

 

Küçük ve orta büyüklükteki restoranlar için bulut tabanlı restoran otomasyon sistemidir. Magpos kurulum ücretleri ve bakım maliyetleri gibi özellikle küçük ve orta büyüklükteki restoranlar için önem taşıyan otomasyon sistemi maliyetlerini düşürmeyi hedeflemektedir. Her türü Windows bilgisayar ve Apple cihazla uyumludur. Magpos’un diğer otomasyon sistemlerinden farkı kullanım kolaylığı, uygun fiyatı ve güvenilirliğidir. Basit kullanıcı arayüzü sayesinde restoranların teknik desteğe bağlılığını ortadan kaldırmaktadır.

8- Dijital Kumbara

dijital-kumbara
Dijital Kumbara – Etohum 2016 Girişimi

Kullanıcıların kredi kartı işlem tutarlarını yuvarlayıp ekstra tutarı banka ve emeklilik hesabına aktararak para biriktirmelerini sağlar. Dijital Kumbara ile her kredi kartı sahibi harcarken para biriktirebilir.

9- İşini Sev

isini-sev
İşini Sev – Etohum 2016 Girişimi

Farklı bir iş arayan, kariyer değiştirmek isteyen veya işinde daha iyi bir noktaya gelmek isteyen kişileri, işinin tutkulu rol modeliyle buluşturarak hayalindeki işe kavuşması için rehberlik hizmeti sağlar. İşini Sev, 3 ürün üzerinden kullanıcıların mesleği tanımasını ve deneyimlemesini sağlar. Kullanıcılar, önceden çekilmiş videolar ile blog yazarından editöre, fotoğrafçıdan pilates eğitmenine kadar farklı branşlardan rol modeli ve mesleği tanıyabilir, işin kritik püf noktalarını öğrenerek bu işin ona göre olup olmadığına karar verebilir. İşini Sev aynı zamanda, rol modellerden bilgi ve tavsiye alınabilecek canlı saatlik buluşmalar ve işi iş üstüne görmelerini, deneyimlemelerini sağlayacak günlük buluşmalar organize eder.

10- Fiza 

fiza
Fiza – Etohum 2016 Girişimi

Kaliteli Türk tekstil ürünlerini İran pazarına sunan bir e-ticaret platformudur. Fiza İran modasındaki güncel trendleri takip eder ve kullanıcılarının zevklerini bilir. Modaya uygun ürünleri Türk markalarının içerisinden bularak kullanıcılarına sunar. Fiza düşük fiyat ve hızlı teslimat ile çok çeşitli ürün havuzunu kullanıcılarına direkt iletişim içerisinde sunar.

11- SuKolay

sukolay
SuKolay – Etohum 2016 Girişimi

Kullanıcılarını en hızlı ve en rahat su siparişi sistemiyle tanıştıran mobil uygulamadır. SuKolay uygulaması kullanıcıların çeşitli su marka ve boylarını seçerek adreslerine şişelenmiş su sipariş etmelerini sağlar. Kullanıcılar ürünler, bayi kapanış saatleri, depozito fiyatları ve kampanyalar ile ilgili bilgilere de uygulama üzerinden ulaşabilir.

12- Bean

bean
Bean – Etohum 2016 Girişimi

Kişisel, inovatif, ucuz ve kolay kullanımlı akıllı yaşam sistemi sunar. Bean yaşam alanınızda kullandığınız aydınlatma ve elektronik cihazlarınızı tek bir uygulama ya da web üzerinden kontrol etmenizi sağlar. Bean ile farklı mod tanımlarını yapabilir, evinizi kişiselleştirebilir ve alışkanlıklarınıza göre hareket etmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca HomeKit desteği ile sesle de kontrol edebilirsiniz.

13- SmartAssist

smart-assist
Smart Assist – Etohum 2016 Girişimi

Hizmet ve ürün sağlayan tüm sektörlere uygulanabilen sanal asistan sistemidir. SmartAssist personellere alternatif olmayı amaçlar. Yansıtma teknolojisi, dokunmatik ekran ve ses tanıma algoritmasına sahip sanal asistanlar gerçek insan etkileşimini taklit edebilir ve ayrıcalıklı, etkileyici ve farklı bir hizmet deneyimi sağlar.

14 – Beetouch

Beetouch - Etohum 2016 Girişimi
Beetouch – Etohum 2016 Girişimi

İşletmeler için hedef ve zaman bazlı kurumsal iletişim çözüm sistemidir. Beetouch kurum içi iletişimi görselleştirerek farkındalık yaratmayı, kültürü paylaşmayı ve aksiyonları etkilemeyi organizasyon şemasının her noktasına iletişimi sağlayarak yaratmaya yardımcı olmaktadır. Beetouch ile işletmeler bütün iş stratejilerini ekran üzerinde e-mail kullanmadan daha rahat aktarabilmektedir. Çok kanallı iletişim platformu olarak Beetouch anlık bildiriler, uyarılar, duvarkağıtları, video, test ve anketler ile çalışanların cihazlarında anlık olarak çalışarak gerçek zamanlı işletme analizi sağlar.

15- Nara Eğitim Teknolojileri

nara-egitim-teknolojileri
Nara Eğitim Teknolojileri – Etohum 2016 Girişimi

Arttırılmış ve sanal gerçeklik uygulamaları yaratan bir eğitim teknolojileri platformudur. Nara eğitimi eğlenceli, erişilebilir ve güvenli kılmayı amaçlar. Projeleri arasında ders kitaplarını canlandırma, 3 Boyutlu görseller, e-kitaplar ve online eğitim bulunmaktadır. Nara projeleri anlaşılması zor konuları ve tehlikeli yahut zor deneyleri hedeflemektedir.

Bu yıl seçilen bu 15 girişime, egirişim olarak başarılar dileriz.

Güncel İçerikler