Prof. Dr. Erhan Erkut, İlk Yatırımını Öğrencisine Yaptı

MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut, önceki rektörlük yaptığı Özyeğin Üniversitesi’ndeki öğrencisi Etkinlikcim.com’un kurucusu Efe Kethüda‘ya 3,5 Milyon değerleme ile hayatındaki ilk melek yatırımını yapmış oldu. Bu yatırım içerisine; Sina Afra, Melih Ödemiş, Bedii Can Yücaoğlu ve Umur Özal’da dahil oldu. Ne kadar yatırım yapıldığıyla ilgili net bir açıklama yapılmadı ancak 3,5 Milyon TL’lik bir değerleme, yeni bir Türk startup’ı için oldukça iyi bir rakam.

Efe Kethüda, 2010 yılında şirketinin asıl adı olan KTH Agency’i kurdu. KTH, özel etkinliklerin yapıldığı bir organizasyon şirketi. Örnek vermek gerekirse; Steinberger Hotel’de yapılan GBA Mentor Clinic etkinliğinin organizasyonu bu şirket tarafından gerçekleştirildi. Bunun gibi büyükten küçüğe bir çok etkinliği başarıyla tamamlamıştır. 400’ün üzerinde müşterisi bulunmaktadır ve bu müşterilerin en büyük özelliği ise aktif olma özelliğini taşımalarıdır.

2015 Kasım sayısında “Türkiye’nin 40 yaş altındaki en başarılı 40 yöneticisi” listesini açıklayan Fortune Türkiye, bu çalışmayla “Gelecek Vaat eden 20 Yönetici” listesinde KTH Event Agency ve Etkinlikcim.com’un 25 yaşındaki Kurucusu Efe Kethüda’yı da seçmişti.

Başarılı bir Türk girişimi olduğundan Efe Kethüda’ya başarılar dileriz.

Güncel İçerikler