Bic101 Hızlandırma Programı’nın İlk Para Ödülü’nü Akıllı Günlük Kazandı

BIC Angels tarafından Kolektif House’da bugün BIC101 Hızlandırma Programı’nın tanıtımı gerçekleştirildi. Hayata geçirilen bu hızlandırma programında girişimlere sunulan destekler hakkında detaylı bilgi verildi.

Mentor Network Turkey kurucusu Mehmet Onarcan, girişimcilik ekosisteminde mentorluk anlayışının önemi konusuna çok fazlasıyla değindi. Mentorluk alan ve almayan girişimler arasındaki fark, başarı oranları ve gelecekte ne tür senaryolarla karşılacaklarını dile getirdi. Bu amaçla yola çıkarak BIC101 Hızlandırma Programıyla beraber girişimlere maddi destekten daha çok onların gelişmesi için yapacakları özel mentorluk programlarıyla bu ekosistemi geliştirme yönünde önemli adım atacaklar. Alışılmışın dışında bir program uygulayarak, girişimi programa değilde; programı girişime uydurmaya çalışacaklar. Bu  uyum sürecinde elbette ki standard uygulamalar da olacak.

Programın sonuna doğru seçtikleri 4 girişim; Psycup, Akıllı Günlük, The Flat Mater ve Local Guddy jüriye karşı sunum yaptı. Bir kazananın olduğu bir sunumda Akıllı Günlük; 20.000 TL ödül ve hızlandırma programını kazandı. Programla ilgili daha detaylı bilgileri yakında açıklayacağız.

Girişimcilik ekosistemi için önemli adımlardan biri de bugün atılmış oldu. Bu tarz programların aynı profesyonellikte daha farklı ve daha fazla kurum tarafından hayata geçirilmesi gerekiyor. Hedefimizin; bu ekosistemi büyütmenin yanısıra, uzun vadede geri dönüşü pozitif olacak biçimde çalışmaları sürdürmek olmalı.

BIC Angels‘ı bu çalışmasından dolayı tebrik ediyoruz.

Güncel İçerikler