BIC101 programı girişimi CEOtudent; “Girişimci olmak motorsuz, dev bir uçağı kullanmak gibi”

Geçtiğimiz Kasım ayında BIC101 Hızlandırma Programı kapsamında yatırım haberini yayınladığımız ve yatırımdan bu yana hızla büyüyen CEOtudent’ın kurucuları biraz kendilerinden ve büyüme rakamlarından bahsetti. 18 kişilik genç ekibi ile önemli başarılara imza atan CEOtudent’ı yakından tanıyalım.

CEOtudent, 2 yıldan bu yana başarıyı hedefleyen, hayat kalitesini yükseltmek isteyen herkes için 18 kişilik harika bir ekiple fayda, başarı, ilham odaklı içerikler üretiyor.

Bugüne kadar sadece BIC Angels’tan yatırım aldı. Aldığı yatırımda paradan ziyade, en önemli şeyler kendilerini geliştirme sürecinde aldıkları fikirsel destek ve BIC Angels’ın kurumsal yapısıydı. Bünyelerine kattıkları bu destek ve profesyonellik, CEOtudent’in çoğu alanda ileriyi daha iyi görmesini ve kararlar alırken de derinlemesine sorgulamalarını sağladı. Maddi destek sayesinde de yazılımsal bir geliştirme sürecine girdi. Bu sürecin tamamlanmasıyla birlikte içeriklerin okuyucular tarafından da üretilebileceği bir platforma doğru evriliyor.

CEOtudent’in ziyaretçilerinin %91’ini 18-30 yaş arasında, kendisini geliştirmeye açık, bilinçli bir genç nesil oluşturuyor. CEOtudent, ülke gündemini belirleyen Y kuşağını sıkı sıkı yakaladığını söylemek de mümkün. 2017’nin ilk çeyreği girişim için çok verimli geçti. Hem kullanıcılarının ilgisi hem de Y kuşağını ürün, hizmet, staj anlamında yakalamak isteyen çoğu kurumsal markanın ilk tercihlerinden birisi haline getirdiler.

Büyüme oranlarını hesaplarken her zaman altın oran ekip için çok çekici gelmiştir. Toplantılarının bir anında mutlaka Fibonacci Circle açılır ve bunu başarıyı yakalıyor mu diye kontrol ederler. Girişim için çok hoş ve kışkırtıcı bir savaş. Kurulduğu günden bu yana Fibonacci hedefinden şaşmadıklarını da söylemek mümkün.

Son olarak kurucular, melek yatırım almak isteyen girişimcilere şunları öneriyor;

“Melek yatırım, isminden anlaşıldığı gibi çok da berrak bir kavram değil. Melek yatırımcılarla görüşme ve anlaşma aşamasında her girişimcinin çok dikkatli olması gerekiyor. En ufak yatırımdan en büyük yatırıma kadar en ön planda olması gereken şey güven. Güven ortamı tesis edildikten sonra kalan aşamalar konuşulabilir hale geliyor. Alınacak paradan daha önemli olan, paranın kimden alındığı. Girişimci olmak motorsuz, dev bir uçağı kullanmak gibi. Her yatırım size yeni bir motor verecektir. Bu, bir anlamda güven verirken bir yandan da daha hızlı bir uçak kullanacağınız anlamına geliyor. Dikkatli olun!”

Güncel İçerikler