Melek Yatırımcılara Sina Afra’dan 6 Kritik İpucu

1- Yatırımcı ve girişimci arasında uzun vadeli güven ilişkisi her şeyden daha önemli. Kısa vadeli çıkarları her zaman ikinci planda tutun.

2- Başka yatırımcıya güvenip yatırım yapmayın., mutlaka kendi fikrinizi oluşturun. El elden üstündür, hiç kimsenin görmediği bir boyut sizin dikkatinizi çeker ve sizin için önemli olduğundan tüm bakış açınızı değiştirir.

3- İlk yatırımlarınızda temkinli ve mütevazı davranın. C0-Investor olarak başlayarak yazılı ve yazılı olmayan kuralları öğrenin. “Herkes yatırım yaptı, bir ben yapmadım” hissine kapılmamaya özen gösterin. Acele etmeden yatırım yapın…

4- Yatırımlara başladığınızda, önünüze gelen tüm iş planlarını detaylıca okuyun ama sizin için önemli olan yapıları ve maddeleri anlayana kadar yatırım yapmayın.

5- Ne zaman çıkacağınızı belirleyin. Herkesin kendisine uygun bir çıkış noktası vardır. Bunu belirledikten sonra mümkün olduğu kadar net bir şekilde diğerleriyle paylaşın.

6- Nasıl iyi bir girişimci her zaman iyi bir profesyonel yönetici olamıyorsa, aynı şekilde her girişimci her zaman iyi bir yatırımcı olamayabilir.

Kaynak: Start Up

Güncel İçerikler