InsurTech

Melek Yatırımcılara Sina Afra’dan 6 Kritik İpucu

1- Yatırımcı ve girişimci arasında uzun vadeli güven ilişkisi her şeyden daha önemli. Kısa vadeli çıkarları her zaman ikinci planda tutun.

2- Başka yatırımcıya güvenip yatırım yapmayın., mutlaka kendi fikrinizi oluşturun. El elden üstündür, hiç kimsenin görmediği bir boyut sizin dikkatinizi çeker ve sizin için önemli olduğundan tüm bakış açınızı değiştirir.

Sports Tech

3- İlk yatırımlarınızda temkinli ve mütevazı davranın. C0-Investor olarak başlayarak yazılı ve yazılı olmayan kuralları öğrenin. “Herkes yatırım yaptı, bir ben yapmadım” hissine kapılmamaya özen gösterin. Acele etmeden yatırım yapın…

4- Yatırımlara başladığınızda, önünüze gelen tüm iş planlarını detaylıca okuyun ama sizin için önemli olan yapıları ve maddeleri anlayana kadar yatırım yapmayın.

5- Ne zaman çıkacağınızı belirleyin. Herkesin kendisine uygun bir çıkış noktası vardır. Bunu belirledikten sonra mümkün olduğu kadar net bir şekilde diğerleriyle paylaşın.

6- Nasıl iyi bir girişimci her zaman iyi bir profesyonel yönetici olamıyorsa, aynı şekilde her girişimci her zaman iyi bir yatırımcı olamayabilir.

Kaynak: Start Up

Konuyla İlgili

Günlük ebülten

Ekosistemdeki gelişmeleri kaçırmayın

Son İçerikler