Ücretli Çalışanlar Neden Girişimci Olmak İstiyor?

girişimci grafik

Girişimci olmak herkesin bir hayalidir. Dolayısıyla neden Girişimci olmak istediklerinin de bir nedeni vardır. Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi en çok istemelerinin sebebi hayalleridir!

“İnsanlar hayal ettikçe yaşar” diye boşuna dememişler.

Bağımsızlık, ise hemen ardından hayalleri takip ediyor. Ancak buradaki bağımsızlığı iyi anlamak gerekiyor. Girişimci olunca özgürce her şeyi yapabileceğini sananlar, öncelikle bu hayallerinden vazgeçsinler. Asıl o zaman sorumluluklarınız artıyor. Ücretli çalışan için mesai vardır ancak Girişimci’nin mesaisi yoktur. 17:30 da mesai bittiğinde Girişimci için daha günün ortasıdır. Gözünüzü korkutmaya çalışmıyorum ama gerçekleri anlamanız gerekiyor. İnanmıyorsanız gidin bu yolda olan insanlara sorun. Ayrıca yeri gelmişken söyleyeyim; yakın zamanda Girişimciler’den size röportajlar sunacağım. Onların ağzından bir şeyleri duymanız belki Girişimciliğin gerçekleri konusunu sizin için daha inandırıcı kılar.

Karşılık alamama ise bazı insanlar çalıştıkları şirketlerde memnun değiller ve hakettikleri maaşı almadıklarını düşünüyorlar. Bu durum onları kendi işini kurmaya yöneltiyor. Ama bilmiyorki bir süre para kazanamayacağını ve yeterli bir sermayesi yoksa başarılı olamayacağını bilemiyor. En azından İlk 1 yıl giderlerini karşılayacak bir finansman olması gerekiyor.

Oranı yüksek olan en önemli 3 maddeyi biraz değerlendirdim. Bu oranları bir eğitimden aldım, hazırladım ve size sunuyorum. İşte yukarıdaki sebeplerden dolayı ücretli çalışanlar girişimci olmak istiyor. İyi bir fikriniz varsa, mutlaka hayata geçirmeyi deneyin ve geçirin.

Güncel İçerikler