İTÜ Çekirdek

Türkiye’de İnternet Üzerinden Yapılan Kredi Kartı İşlemleri – Ocak Ağustos

Bankalararası kart merkezi verilerine göre 2012 yılı Türkiye’de İnternet üzerinden yapılan kredi kartı işlemleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Bu tabloya göre en dikkat çeken taraf, Haziran ve Ağustos aylarıdır. Eticaret’in sürekli olarak farklı derecede yükseldiği ülkemizde bu iki ay’da bir önceki ay’a göre düşüş yaşanmıştır. Bunun nedeni uzmanlar tarafından tartışılır. Haziran ay’ı yazın başlangıcı ve ağustos ay’ı yazın bitişi olarak algılansa da elbette ki farklı nedenleri vardır. Gerçek şu ki e ticaret ülkemizde her geçen yıl inanılmaz bir şekilde büyümektedir. Geleceğin en önde mesleği olarak görülen bu alana yapılan doğru yatırımlar sonuç vermektedir.

Doğru demişken, bu alanın büyüdüğünü gören birçok girişken bir girişimde bulunmaya çalışıyor ve son yıllara göre en çok bu alanda alanında başarısızlıklar olmuştur. Markafoni, Trendyol gibi son yıllardan çıkan dev markaların bugün müşteri hacimlerine, müşteri hizmetlerine, satış rakamlarına ve en önemlisi marka bilinirliliklerine baktığımızda bu alanı en doğru şekilde kullandıklarını göstermektedir.

“Trendyol’da her 5 saniyede bir ürün satılmaktadır” – Trendyol CEO’su Demet Mutlu

Konuyla İlgili İçerikler

Kolektif House

Son Yatırımlar

Güncel İçerikler