Yerli online terapi Hiwell, 28.5 milyon dolar değerleme üzerinden 3.5 milyon dolar yatırım aldı

2019’da Türkiye’de kurulduğu günden bu yana terapiyi herkes için erişilebilir kılma misyonu ve etik ilkelere bağlılığıyla çalışan Hiwell, önceki turlarda almış olduğu 1.6 milyon dolar yatırımla Türkiye, Yunanistan ve Portekiz’de de lider online terapi platformu konumuna geldi. Dünya genelinde 700 binden kişiye anadillerinde terapi hizmeti sunan Hiwell İtalya, İspanya ve Brezilya dâhil 8 ülkede yüksek lisansları ve diplomaları doğrulanmış 1200’ü aşkın lokal uzman psikologla çalışıyor. Bireylerin ihtiyaçlarına yönelik profesyonel destek sağlayarak, psikolojik iyilik hallerini ve yaşam kalitelerini artırmaya odaklanan Hiwell aracılığıyla, dünyanın her yanından danışanlar kendi anadillerinde terapi almanın ayrıcalığını yaşıyor.

Yolculuğuna Türkiye’de başlayan online terapi platformu Hiwell, hizmet verdiği Avrupa ülkelerinde de güçlü bir büyüme gösteriyor.

Hiwell Kurucusu ve CEO’su Ali Ozan Özçiçek, Türkiye dışındaki ülkelerdeki gelirlerinin, Türkiye gelirlerine yaklaştığını ifade ederek, “Ürünümüzü ve modelimizi Türkiye’de geliştirdikten sonra Avrupa ülkelerinde de ürün-pazar uyumunu yakaladık” dedi.

Global düzeydeki başarısının ardından Hiwell, Seri A Öncesi yatırım turunda 28.5 milyon dolar değerleme üzerinden 3.5 milyon dolarlık yeni yatırımını tamamladı.

Bu yatırım turuna, önceki tura öncülük etmiş ve devam yatırımlarını yapan Boğaziçi Ventures, Eksim Ventures gibi şirketler ile Dr. Hüseyin Başçiftçi gibi melek yatırımcıların yanı sıra Ünlü Portföy Ar-Ge GSYF ve Kinesis Teknoloji Yatırımları A.Ş. ilk kez yatırım yaparak katıldı.

“Psikologları seçerken etik ilkeler konusundaki bilgilerini ölçüyoruz.”

Kurucu ve CEO Ali Ozan Özçiçek, Hiwell’in başarısının altında yatan altın standartları şöyle açıkladı:

“Sunduğumuz hizmetin gerektirdiği etik ilkelere bağlı ve yüksek lisanslarını yapmış yetkin lokal psikologların seçiminde yüzde 5 civarında bir kabul etme oranımız var. Kuruluşumuzdan bu yana platformumuzda hizmet verecek psikologların belirlenmesinde yalnızca yüksek lisans diplomalarını ilgili ülkedeki resmî kurumlardan kontrol etmekle kalmıyor, kapsamlı mülakatlarla hem yetkinliklerini hem de terapistliğe dair mesleki etik ilkeler konusundaki bilgilerini ölçüyor ve eleme yapıyoruz.”

Online terapi, geleneksel terapi yöntemlerini teknolojik imkânlarla dijitale taşırken danışanlar da Hiwell ile mekân sınırlaması olmadan psikolojik destek ihtiyaçlarına mahremiyet ve etik ilkeleriyle ulaşabiliyor. Online modelin yarattığı değer, geçtiğimiz yıl şubat ayında Türkiye’de yaşanan deprem felaketinin ardından daha da görünür oldu. Hiwell, 6 Şubat depremlerinden etkilenen 400’ü aşkın depremzedeye, ücretsiz psikolojik destek ve terapi hizmeti sunarak onların duygusal ve psikolojik iyileşme süreçlerine katkıda bulundu.

“Danışanlarımızın kendilerini daha iyi hissetmelerine eşlik ediyoruz”

Hiwell’in 1200’ü aşkın klinik psikoloğu sayesinde, psikolojik destek alan ve zamandan da tasarruf eden kişilerin; kendi ihtiyaçlarına, sorunlarına, takvimlerine en uygun yetkin klinik psikologlara kolaylıkla ulaşabildiğinin altını çizen Ali Ozan Özçiçek,

“Yetkin psikologlardan oluşan uzmanlarımızın ve değer yaratan özgün işlere odaklanan ekibimizin terapiyi herkes için erişilebilir hale getirme misyonumuza bağlılığı sayesinde, 8 ülkede yüzbinlerce insanın yaşamına dokunuyoruz. Bu gerçekten çok özel bir yolculuk ve sunduğumuz hizmetlerle danışanlarımızın kendilerini daha iyi hissetmelerine eşlik ediyoruz.”

Güncel İçerikler