Dijital iş platformu Kalfa ve robotik muhasebe uygulaması Mihsap, güçlerini birleştiriyor

İnsan destekli dijital iş platformu Kalfa ve robotik muhasebe uygulaması Mihsap, mali müşavirlik ofislerinin dijitalleşmesi, mali müşavir ve muhasebecilerin operasyonlarını kolaylıkla yönetmesi ve gelirlerini artırması için çözümlerini ve ekiplerini birleştiriyor.

Kalfa, mali müşavirlerin iş yüklerini azaltan ve mükelleflerine katma değerli hizmetler sunarak gelirlerini artırmalarına yardımcı olan bir dijital iş platformudur. Ayrıca, güncel regülasyonlara erişimi kolaylaştırır. Kalfa, robotik muhasebe yazılımı Mihsap ile birleşme kararı aldığını duyurdu. Bu birleşme sonucunda mali müşavirlerin ihtiyaç duyduğu tüm çözümler Kalfa çatısı altında paketler halinde sunulacak. Bu süreç ve sunulacak paketlerin üç ay içinde tamamlanması hedefleniyor.

Sistem Global’in bir spin-off şirketi olan Kalfa, mali müşavirlerin operasyonel süreçlerini özel geliştirdiği yazılımlar ve nitelikli personel ile üstlenerek onların iş yükünü azaltmaktadır. Ayrıca, mali müşavirlerin KOBİ müşterilerine defter tutmanın ötesinde çeşitli hizmetler sunarak gelirlerini artırmalarını amaçlar. Bu hizmetler arasında yurt dışı şirket kuruluşu, KOSGEB, istihdam ve ihracat hibe ve teşvikleri, marka ve patent danışmanlığı gibi danışmanlıklar bulunmaktadır. Kalfa, ayrıca online mevzuat bilgilendirme sistemi MevzuatTR ve Yaklaşım Dergisi abonelikleri de sunarak mali müşavirlerin değişen regülasyonları güvenli bir şekilde uygulamalarına destek olur.

Mihsap ise mali müşavirlerin ve muhasebe departmanlarının zamanını alan evrak işleme, tasnifleme ve raporlama süreçlerini yapay zekâ desteği ile dijitalleştirir. Mihsap, faturadan e-belgeye, sigorta poliçesinden fişlere kadar muhasebe evraklarını OCR teknolojisi ile otomatik olarak tanıyıp ilgili muhasebe programlarına aktarır ve dijital bir arşiv olanağı sağlar. Bu sayede, muhasebe süreçlerinde verimliliği artırır ve işletmelerin zamandan ve maliyetten tasarruf etmelerini sağlar.

Sistem Global ve Kalfa Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karslıoğlu verdiği demeçte;

“Sistem Global’deki spin-off şirketimiz Kalfa ile mali müşavirlik mesleğinin yeni nesil teknoloji ve iş modelleriyle gelişerek daha katma değerli ve Türkiye’nin kalkınmasında etkili bir hale gelmesi için çalışıyoruz. Mihsap’ı uzun süredir beğeniyle takip ediyorduk ve regtech alanında büyüme stratejimiz doğrultusunda yatırım yapmıştık. Şimdi bu birleşme kararıyla, mali müşavirlerin ihtiyaç duyduğu tüm çözümleri tek bir ekip olarak sunacağız. Bu güç birliğinin, mali müşavirlere kapsamlı bir çözüm ortaklığı sunarak sektörümüzün gelişimine önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum.”

Mihsap Kurucusu Çağrı Şafak ise demecinde;

“Mali müşavirler olarak kurucusu olduğumuz Mihsap ve Kalfa’nın birleşmesindeki temel motivasyon, pandemi nedeniyle giderek zorlaşan ve özellikle mart ve nisan aylarında yapılamayacak duruma gelen mesleğimizin iş süreçlerindeki yükü azaltmak ve verimliliği artırmaktır. Bu birleşme sayesinde meslektaşlarımıza daha az kaygılı ve daha verimli bir çalışma fırsatı sunmayı hedefliyoruz. Böylece mesleğimizin geleceğine daha hızlı ve emin adımlarla ilerleyeceğiz.”

Güncel İçerikler