CNC girişimi Rownd, 15 milyon TL hedefle paya dayalı kitle fonlama yatırım turuna çıktı

Masaüstü CNC tezgahlar geliştiren Rownd Precision'ın paya dayalı kitle fonlama platformu fonbulucu’da yatırım turuna çıktı.

Eğitim kurumlarından atölyelere, küçük işletmelerden amatör kullanıcılara kadar geniş bir kullanıcı kitlesi için herkesin kolaylıkla kullanabileceği ve üretim yapabileceği tezgahlar geliştirme vizyonuyla yola çıkan CNC girişimi Rownd, fonbulucu platformunda kitle fonlama turuna çıktı.

Kampanya öncesinde girdiği talep toplama sürecinde 1.617 yatırımcıdan toplam 10 milyon 337 bin 153 TL ön talep alan girişim, yatırım turunda şirket paylarının yüzde 10’unun arzıyla 15 milyon TL finansmana erişmeyi hedefliyor.

Rownd, 2023 yılında Rownd Torna cihazıyla ABD merkezli Kickstarter üzerinden 30 farklı ülkeye 636 bin 150 dolar ön satış gerçekleştirerek büyük bir başarıya imza atmıştı. 2024 yılı sonunda yaklaşık 4 milyon dolar satış geliri ve yaklaşık 183 bin dolar brüt kar öngörüyor.

Yeni cihazını Kickstarter üzerinden başlatacağı yeni bir kampanya ile finanse edip CES 2025 fuarında sergileyecek olan şirket, Rownd Freze ile 2 milyon dolar fon toplamayı ve 600’den fazla sipariş almayı amaçlıyor. Bu stratejik adımlarla şirketin 2024 yılı sonunda yaklaşık 4 milyon dolar satış geliri ve yaklaşık 183 bin dolar brüt kar, ilk beş yıl içinde ise toplamda 48,610 milyon dolar ciro ve 12,425 milyon dolar brüt kar elde edeceği öngörülüyor.

Rownd Freze ürününü CES 2025’te sergileyecek

Kampanya hakkında konuşan Rownd Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Ahmet Yasir Karakuş,

“Kickstarter üzerinden başlattığımız kampanya, planladığımızdan daha fazla sipariş alarak büyük bir başarıya ulaştı. Mevcut sermayemizle bu siparişleri üretmeye devam ediyoruz. Ancak, kampanya sonrasında beklenmedik bir şekilde artan talep ve katılım sağladığımız CES 2024 etkinliğinde kazandığımız görünürlük, özellikle kurumsal müşterilerden yoğun sipariş almamızı sağladı. CES 2025’e yetiştirmeyi hedeflediğimiz yeni ürünümüz Rownd Freze’nin üretimi için ekibimizi ve üretim altyapımızı genişletme gereksinimi doğdu. Bu genişleme, hem müşteri taleplerini hızla karşılamamıza olanak tanıyacak hem sürdürülebilir büyümede etkili olacak hem de orta ve uzun vadeli hedeflerimize ulaşmamız yönünde bize hız kazandıracak. Bu yatırım turunu değerli yatırımcılarımızın desteğiyle başarıyla kapatacağımıza ve yeni ortaklarımızla birlikte şirketimizi hedeflediğimiz noktaya taşıyacağımıza eminiz.”

Güncel İçerikler