Finansal teknoloji girişimleri kuran Pionr, ödeme çözümleri sunan Tahsildar’ı satın aldı

Finansal teknoloji girişimleri kuran, bu girişimleri geliştiren ve büyümeleri için gerekli stratejilerle aktif olarak güçlendiren girişim kurucu teknoloji şirketi Pionr, B2B ödemeler alanında faaliyetlerini güçlendirmek adına Tahsildar’ı satın aldığını duyurdu. Tamamen kendi özkaynakları ile satın almayı gerçekleştiren Pionr, Tahsildar’ın müşteri sayısını artırarak aylık işlem hacmini 5 milyar TL’ye çıkartmayı hedefliyor.

Fintek sektörünün önde gelen oyuncularından Pionr, işletmelerin dijital ödeme ihtiyaçlarını etkili bir şekilde karşılamak ve finansal süreçlerinde öncülük etmek amacıyla, bayi/alt bayi ödeme çözümleri sunan Tahsildar‘ı satın aldı.

Bu stratejik satın alma ile Pionr, işletmelerin online sipariş ve tahsilat süreçlerini basitleştirerek finansal maliyetlerini azaltmayı ve güvenilir bir iş ortağı olarak hizmet vermeyi hedefliyor. Her ölçekteki işletmeye hitap eden Tahsildar, sürekli gelişen ve genişleyen platformuyla, müşteri başarısını ön planda tutan yaklaşımıyla işletmelerin büyüme yolculuklarında yanlarında yer almayı ve değer katmayı amaçlıyor.

Tahsildar, işletmelere bayi ve altbayi yönetimini kolaylaştıran bir platform, kapalı devre e-ticaret sistemi ve sanal POS ödeme geçidi sunmaktadır. Bu sistem sayesinde işletmeler sipariş alma işlemlerini kolayca gerçekleştirebilir ve bayi ile altbayi tahsilat yönetimini sorunsuz bir şekilde yürütebilirler. Ayrıca, Tahsildar’ın ödeme geçidi ile işletmeler, tüm banka ve ödeme kuruluşlarının sanal POS’larını tek bir merkezden yöneterek, dijital ödeme işlemlerini etkin bir şekilde optimize edebilirler.

Büyüme B2B’de olacak

Girişim kurucu teknoloji şirketi olarak stratejilerini B2B pazarında genişlemeye odaklandıklarına vurgu yapan Pionr Kurucusu Yakup Sezer verdiği demeçte;

“Amacımız işletmelerin tüm finansal ve teknolojik ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler geliştirmek. Bu sebeple ilk olarak ticari müşterilere dijital bankacılık ve e-dönüşüm hizmetleri vermek üzere Norma satın almasını hayata geçirdik. İkinci adımı da işletmelerin online tahsilat ve sipariş yönetimini kolaylaştırmak adına Tahsildar satın almasıyla gerçekleştirdik. Tahsildar’ın sahip olduğu yetenekler ve geniş ürün portföyü ile Pionr’ın müşteri tabanı genişleyecek, teknolojik yetenekleri bir üst seviyeye taşınacak, müşteri memnuniyeti artırılarak KOBİ segmentinin yanında B2B segmentinde konumlandırılmış olacak.”

“Amaç Tahsildar üzerinden bir unicorn yaratmak”

T-Soft olarak çok emek verdikleri Tahsildar’ın gelişimine tanık olmanın mutluluk verici olduğunu belirten T-Soft Kurucusu Ömer Arıkan ise konu hakkında şunları söyledi:

“Yaklaşık yirmi yılı aşkın bir süredir, T-Soft olarak e-ticaret ekosistemine yön veren öncü bir güç olduk. Geliştirdiğimiz 20’ye yakın e-ticaret ürünü ile bir venture builder olarak, sektörde geniş bir vizyona sahip olduğumuzu kanıtladık. Bu ürünler, müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel çözümler sunarak, onların işlerini bir sonraki seviyeye taşıdı. Her bir yenilik, pazarın gereksinimlerini öngörerek, e-ticaretin geleceğini şekillendiren adımlar attık. Bu süreçte, sektördeki lider konumumuzu pekiştiren geniş bir vizyon ve yenilikçi bir yaklaşım sergiledik. Gelinen noktada iş stratejilerimizi güncelleyerek, mevcut işlere daha fazla odaklanmak ve bu alanlarda daha da uzmanlaşmak amacıyla, Pionr ile güçlerimizi birleştirme kararı aldık. Tahsildar platformumuzu, dijital bankacılık, yatırım bankacılığı, ödeme hizmetleri ve bir dizi fintech girişimi kurmuş olan, şirket kurucu ruhuna sahip profesyonel bir ekip olan Pionr’a devrediyoruz. Bu birleşme, Tahsildar’ı, büyük hedefleri olan ve global bir fintek oyuncusu haline gelebilecek bir yapıya kavuşturacak. Amacımız, Tahsildar platformu üzerinden bir unicorn yaratmak. T-Soft olarak, bu yeni dönemde de Tahsildar’ın bir ortağı olarak kalmaya ve büyümesinin bir parçası olmaya devam edeceğiz.”

Güncel İçerikler