İzmir merkezli oyun girişimi Mage Games, Actera liderliğinde 3.5 milyon dolar yatırım aldı

İzmir merkezli oyun girişimi Mage Games, global ölçekte başarılı olacak mobil oyunlar geliştirmek hedefiyle Actera liderliğinde 3.5 milyon dolar yatırım aldı.

İzmir merkezli oyun girişimi Mage Games, Türkiye odaklı en büyük özel sermaye şirketi Actera liderliğinde ve Türkiye’nin önde gelen oyun fonlarından Ludus Ventures’ın katılımı ile 3.5 milyon dolar yatırım aldı.

Mage Games 2022 yılında Murat Baysal tarafından kurulmuş olup mobil oyunlar geliştirmekte ve yayınlamaktadır.

Mage Games kurucusu Murat Baysal, yatırım turu hakkında verdiği demeçte;

“Global projelerde önemli başarılara imza atmış, oldukça tecrübeli bir ekiple yola çıktık. Mage Games’de rekabetçi PvP oyunlar geliştireceğiz. Aynı zamanda PvP oyunların geliştirme süreçlerini hızlandırmayı hedefleyen bir platform üzerinde çalışıyoruz. Bu yatırım turuyla birlikte ekibimizi daha da güçlendirip uzun vadeli hedeflerimizin ilk aşamasına daha hızlı ulaşmayı planlıyoruz.”

Actera’dan yatırıma ilişkin verilen demeçte ise;

“Mage Games’in başarısının hem ülkemiz ihracatına hem de istihdama fayda sağlayacağına inanıyoruz. Mobil oyun sektöründe Türkiye’nin çok daha iyi yerlere gelebilmesi için ülkemizin başarılı oyun şirketlerine yatırım yapmaya devam edeceğiz.”

Ludus’dan yatırıma ilişkin verilen demeçte de;

“Sene başında hayata geçirdiğimiz yeni fonumuz ile Mage Games’e yatırım yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Geçmişteki başarılarıyla dikkat çeken ve kendi alanında uzmanlaşmış bu deneyimli takımın serüvenine katkıda bulunacak olmaktan dolayı heyecanlıyız.”

Ortaklık sürecinde Mage Games’in danışmanlığını Çalışkan Okkan Toker ve Alfa Games & Partners, Actera ve Ludus’un danışmanlığını ise BASEAK Avukatlık Bürosu üstlendi.

Güncel İçerikler