Yeni nesil aday takip ve yetenek yönetim sistemi HrPanda, 250 bin dolar yatırım aldı

hrPanda, işe alım yönetim sistemleri arasında modern arayüz ve yapay zekay destekli modülleriyle öne çıkmayı planlıyor.

Hilal Ataç Arıkan ve Murat Ödemiş tarafından kurulan, yeni nesil ATS (Aday Takip Sistemi) platformu HrPanda, ilk turda Koray Gültekin Bahar’dan 250 bin dolar tohum yatırım aldı.

Aynı zamanda, Murat Ödemiş’in kurucusu olduğu Univenn Startup Studio’nun da teknoloji yatırım ve ortaklığıyla güçlenen hrPanda, 2024 yılı itibariyle faaliyete geçti.

HrPanda; yapay zeka destek modülleriyle, doğru profillere kısa sürede ulaşmanızı sağlıyor. Tüm işe alım süreçlerinizi tek bir platformda birleştirerek, işverenlere ve iş arayanlara üst düzey bir deneyim sunuyor. Yeni nesil ATS platformu; işe alım süreçlerini optimize ederek, tüm süreci daha hızlı, daha verimli ve objektif hale getirerek şirketlerin kaynaklarını daha etkin şekilde yönetmelerini sağlıyor.

HrPanda,aynı zamanda ürünü işe alım süreçlerinde CRM aracı olarak konumlandırıyor ve tüm ekibi sürece dahil ediyor. Bu özellik ile ekip üyeleri, adaylar ve süreçler arasında kolay ve etkili bir iletişim kuruluyor.

HrPanda Kurucu Ortağı Hilal Ataç Arıkan verdiği demeçte;

“18 yılı aşkın süredir hem kurumsal, hem teknoloji hem de startup ekosisteminde İnsan Kaynaklarının tüm departman, süreç kurulumunda, yatırım, şirket satış süreçlerinde ve sonrasında şirket devir & transformasyon projelerinde yer aldım. Hem birçok firmanın teknolojik altyapılar kullanmaması, hem de mevcut sistemlerin hantallığı bizleri bu projeye yöneltti. Bu problemi tecrübelerimizle birlikte, teknoloji, yapay zeka ve modern bir ürün ile çözmek istiyoruz.”

Kurucu Ortak Dr. Murat Ödemiş ise yatırımla ilgili verdiği demeçte;

“Projenin globalde alanında ilk akla gelen ürünlerden biri olması hedefimiz. Bu sebeple Hilal Ataç Arıkan’ın İnsan Kaynakları alanındaki tecrübesi ile benim ve ekibimin iyi ürün geliştirme tecrübesini birleştirdik. Aynı zamanda doktora uzmanlığım olan ve yapay zekayı gerçek anlamıyla projeye dahil ediyoruz. Yapay zekanın güçlendirici olarak HrPanda’nın temelinde yer alması için çaba sarf ediyoruz. Şu an Yapay Zeka algoritmalarımız ile başvuru oluşturma ve aday değerlendirme kısmında öngörüler sağlıyoruz. Aynı zamanda yetenek avcılığı(scouting) eklentisi, takımı sürece dahil etme gibi birçok özellik mevcut. Sürekli gelişmeye devam eden ürün ile globalde ses getireceğimize ve teknolojimizle fark yaratacağımıza inanıyorum.”

Projenin tohum yatırımcısı olan Koray Bahar ise bu yatırımla ilgili;

“Hilal ve Murat’ın tecrübesi ile harika bir ürün ortaya çıktığına ve gelişeceğine inanıyorum. Yetenek bulmanın önemini tecrübe ettiğimiz bu yeni dönemde, yenilikçi bir teknolojiyi desteklediğim için oldukça mutluyum.”

Güncel İçerikler