Markalar ile Influencer iş birliğini kolaylaştıran Winfluencer, 10 milyon TL yatırım aldı

Influencer işbirliklerinin veriye dayalı yönetilmesini sağlayan teknoloji şirketi Winfluencer, TRAngels melek yatırımcılarından 10 milyon TL'lik ikinci yatırımını aldı.

Dijital reklam pazarı hızla büyürken, Influencer işbirliklerinin bu pazardaki payı giderek artıyor. Son olarak markalarla Influencer’lar arasındaki işbirliklerinin veriye dayalı olarak yönetilmesini sağlayan teknoloji girişimi Winfluencer, 2. yılında ikinci yatırım turunu tamamladı.

Sosyal medyanın yaygınlaşması ile dijital pazarlama kampanyalarının daha efektif olması, pazarın sürekli büyümesine neden oluyor. Influencer Marka işbirlikleri pazarı ise çok daha büyük bir hızla büyüyor. 2028 yılında dünyada dijital pazarlama harcamalarının yaklaşık 2 kat artması beklenirken, Influencer işbirlikleri pazarının 4 katlık bir büyüme göstermesi bekleniyor. Araştırmalara göre Influencer Marketing pazarının 2030 yılında 145 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bir diğer araştırmaya göre ise 2031 yılında 174 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Influencer işbirliklerinde etkileşimin anlık raporlarla şeffaf olarak takip edilmesini sağlayan tam otomatize bir pazar yeri sunan Winfluencer, yapay zeka tabanlı teknolojik çözümüyle, TRAngels, TRAngels melekleri ve Arya meleklerinin katıldığı yatırım turunda 10 milyon TL yatırım aldı.

2022 yılının Aralık ayında İTÜ Big Bang Startup Challenge sahnesinde Top 20 girişim arasına girerek 2.5 milyon TL tohum yatırım ve Petrol Ofisi Kadın Girişimci Ödülü’nü almıştı.

“Influencer içerikleri, marka içeriklerinden daha fazla etkileşim alıyor”

Winfluencer Kurucu Ortağı ve CEO’su Funda Yener yatırımla ilgili verdiği demeçte;

“Pazarlamacıların %100 e yakın büyük bir bölümü Influencer Marketing’in etkili bir pazarlama biçimi olduğuna inanıyor. Mikro Influencer işbirlikleri, en etkili dijital pazarlama araçlarından biri olarak öne çıkıyor. Influencer’lar tarafından üretilen içeriklerin, marka içeriklerinden daha fazla etkileşim aldığı biliniyor. Bunun yanı sıra Z jenerasyonunun %25 i kariyerini Influencer olarak yapmanın iyi bir seçenek olduğunu düşünüyor. Çok sayıda Influencer’la işbirliklerini yönetmek ise ancak teknolojiyle mümkün oluyor. Samimi bir tavsiye kanalı olarak, daha çok mikro Influencer’ın marka kampanyalarına ulaşmasını destekliyor, markalarla aralarında köprü kuruyoruz. Influencer’lar, telefonlarına indirdikleri Winfluencer uygulaması üzerinden kampanyalara katılabiliyor, kazançlarını anlık takip ediyor. Her iki tarafı da eşit şekilde gözetiyoruz.”

Güncel İçerikler