2013 yılında kurulan Webtekno, resmen Mediazone çatısı altına girdi

11 yıldır bilim, teknoloji, oyun dünyasındaki gelişmeleri tarafsızlığı birinci önceliği kabul ederek samimi bir dille sizlere aktarmayı görev edinen İzmir merkezli içerik platformu Webtekno, bugün daha büyük bir ailenin parçası haline geldi.

Webtekno, Kaan Kayabalı liderlğinde kurulan ve bünyesinde Onedio, Mynet, Maçkolik, TVEkstra gibi popüler platformları bulunduran Mediazone bünyesine resmen katıldı.

Satın almayla ilgili demeç veren Webtekno kurucusu İbrahim Akman;

“Mediazone’un dijital medya ve reklam teknolojileri üzerine olan planlarnda Webtekno’nun yerinin oldukça kritik olduğunu düşünüyorum ve bu planların gerçekleşeceğine inancım tam. Bu yüzden Webtekno birleşmesinin yanında Mediazone’a nakdi de yatırım yaparak bu vizyonun ve hayalin bir parçası olmaya devam edeceğim. Webtekno, teknoloji dikeyinde yaptığı yayıncılığın kapsamını genişleterek en iyi yaptığı işi yapmaya devam edecek ve ürettiği içerikleri artık daha fazla kişiye ulaştıracak, ben de artık bir Mediazone yatırımcısı olarak bu süreçte Kaan Kayabalı ve Mediazone ekibine planlarını gerçekleştirmeleri adına elimden gelen her türlü desteği sağlayacağım.”

Mediazone kurucu ortağı ve CEO’su Kaan Kayabalı‘nın ise bu anlaşmayla ilgili demecinde

“Bu satın alma ile, çok güçlü olduğumuz Spor, Gündem, Haber ve Yaşam kategorilerinin yanına çok güçlü bir teknoloji dikeyi de eklemiş oluyoruz. Webtekno ile artık hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojinin her alanına odaklanarak tüm okuyucu ve takipçilerimizin içinde bulunduğumuz çağı yakından takip etmesini sağlayacağız. Onedio, Mynet, Webtekno ve Maçkolik arasında oluşacak sinerji bizi çok heyecanlandırıyor. Ayrıca İbrahim Akman’ın da geçmiş tecrübe ve birikimiyle Mediazone’a çok şey katacağını biliyorum. Bu tarz stratejik hamlelere geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da devam edeceğiz.” dedi.

Bugün itibarıyla imzalanan anlaşmayla birlikte Webtekno kurucusu İbrahim Akman, 1.5 milyon dolarlık bir yatırım ile Mediazone’un hissedarlarından biri haline geldi.

Güncel İçerikler