Sağlıklı atıştırmalıklar üreten yerli girişim Fellas, aldığı yeni yatırımla globale açılıyor

Türkiye’nin lider sağlıklı atıştırmalıklar üreticisi FELLAS, Neo Portföy Yönetimi A.Ş. Beşinci Girişim Sermayesi Yatırım Fonu çatısı altındaki yatırımcıların katıldığı yatırım turunu tamamlayarak, üretim kapasitesini 5 katına çıkaracak büyük bir yatırım aldı. FELLAS, aldığı bu yatırımla hem istihdamı hem de pazar payını arttıracak.

2015 yılında sağlıklı beslenmek isteyen herkes için nitelikli ve lezzetli ürünler üretmek hedefiyle üretime başlayan yerli girişim Fellas, bugün başta ulusal marketler olmak üzere, 80’den fazla ürünüyle 30 bin noktada tüketici ile buluşuyor. Türkiye’de sağlıklı gıda sektörünün büyümesinde önemli rol oynayan marka, aldığı yatırım ile yurt dışında da ülkemizi temsil etmeye hazırlanıyor.

Gamze Kavaz ve Mustafa Can Gider tarafından 2015 yılında atılan Fellas, günümüz itibariyle Türkiye’nin sağlıklı atıştırmalık kategorisinde ürünler sunuyor.

Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Fellas’ın kurucuları verdikleri demeçte;

“Bu yatırım ile birlikte Fellas, kurumsal ve sürdürülebilir bir yapıda gücüne güç katarak hızlı büyümesini devam ettirecektir. Aldığımız yatırım, mevcut kapasitemizi 5 katına çıkarmamızda, ürün gamımızı yenilikçi fikirlerle genişletmemizde ve yurt dışı pazarlara açılmamızda itici bir güç olacaktır.”

Son 2 yılda yüzde 750 büyüme: Fellas

Gıdalarla zenginleştirilmiş fonksiyonel atıştırmalık bar ürün ailesini üreten Fellas, son 2 yılda yüzde 750 büyüyerek kendi çapında bir başarıya imza attı. Aldığı bu yatırımla önümüzdeki dönemlerde 200’den fazla kişiye istihdam yaratacak olan marka, yüzde 65 olan kadın çalışan oranını da arttırmayı hedefliyor. Bugün, 30.000’den fazla satış noktasında tüketiciler ile buluşan Fellas, sağlıklı yiyeceklerin de lezzetli olabileceğini kanıtlayarak, sağlıklı gıda sektörünün sürdürülebilir büyümesine destek veriyor.

Fellas ürünleri, glutensiz, şeker ilavesiz, katkısız ve koruyucusuzdur. Ürün gruplarında yüksek proteinli barlar, kuruyemiş ve meyve barlar, bağışıklığı destekleyen propolisli barlar, çocuklara özel vitaminli barlar, protein kaynağı ve yüksek lifli granolalar ve içeriği %100 doğal sadece yer fıstığından oluşan ezmeleri yer almaktadır.

Fellas’ın başarısının temel faktörü, markayı taşıyan tüm ürünlerin, lezzet odağını kaybetmeden, kaliteli, doğal, katkısız ve koruyucusuz bileşenlerden oluşmasıdır. Fellas, protein ve meyve barlar ile başladığı ürün gamına, zamanla kahvaltılık kategorisinde granola, müsli, fıstık ezmesi gibi ürünleri de ekleyerek, hızlı büyüyen protein bar segmentinde pazar lideri konumuna ulaşmıştır.

Fellas seneler içerisinde kendi Ar-Ge ekibi tarafından oluşturulmuş ve devamlı olarak iyileştirilmiş ürünlerini, kendi çatısı altında üretmektedir. Aldığı yatırım sayesinde üretim kapasitesini yeni bir üretim tesisinde 5 katına çıkaracak ve eklenecek üretim hatları sayesinde yeni, sağlıklı ve lezzetli atıştırmalıkları ürün gamına ekleyecektir.

Bugün, Fellas markalı ürünler 30.000’den fazla satış noktasında ve online kanallarda tüketiciler ile buluşmaktadır. İlerleyen dönemlerde genişlemiş portföyünü hem yurt içinde hem yurt dışında daha geniş bir coğrafyada tüketicilerin beğenisine sunacaktır.

Sağlıklı yiyeceklerin de lezzetli olabildiğini kanıtlayan Fellas, bütün paydaşları ile birlikte sağlıklı gıda sektörünün büyümesine destek vermeye devam edecektir.

Güncel İçerikler