Yerli sexual wellness uygulaması Biyaku, 80 bin dolar daha yatırım aldı

Bikafalar, Pub Story kurucu ortaklarından Bora Öğünç ve Hypeup, Taxim Pilates ve Flex By Taxim kurucu ortaklarından Fatma Gamze Kiremitçi tarafından kurulan Biyaku, günlük meditasyonlar ve egzersizler ile kullanıcıların libidosunu artırmayı ve kendi cinselliğini keşfetmesini amaçlıyor.

Daha önce 100 bin dolar yatırım alan ve ABD’de büyümeye devam eden girişim özellikle son yıllarda artan dikkat dağınıklığı ve odaklanma sorunu, çevresel uyaranlar ve stres cinsellik üzerinde olumsuz etkilere neden olduğu için önemli sorunlardan biri haline geldi. Bunun üzerine giderek tasarlanan Biyaku bu sorunlara uygulama sayesinde çözüm buluyor. Japoncada afrodizyak anlamına gelen Biyaku Tantra, Tao, Yoga, Kegel ve birçok diğer öğretiden yararlanılarak, uzman kişiler tarafından geliştirilmiş pratiklere yer veriyor. Her bireyin sağlıklı cinsel hayatını düzenlemesini sağlayarak sürdürülebilir bir ilişki döngüsü oluşturmayı hedefliyor.

Yatırım turu devam ediyor

2023 yılında Vanora Ventures Biyaku’ya venture studio kapsamında teknolojik yatırım yaparak yeni bir altyapı ve mobil uygulama geliştirdi. 2024 yılında ise 50 bin dolar nakdi yatırım yaptı. Grovth programı girişimlerinden olan Biyaku bu geliştirme sürecinde gelecekteki teknolojilere de kolaylıkla adapte olabilecek güçlü bir teknoloji altyapısı ile yolculuğuna devam ediyor.

Sharks&Partners’dan ise 30.000 dolar yatırım alan uygulamanın turu devam ediyor.
Vanora Ventures’tan Sena Koçer verdiği demeçte;

“Biyaku, bu yıl studio içerisinde bizi oldukça heyecanlandıran girişimlerden. Globalde çok büyük bir ivmeyle büyüyen bu pazarda, deneyimli girişimcilerle birlikte bu macerada yer almaktan çok mutluyuz. Önümüzdeki dönemde yeni özellikler ve işbirlikleri ile Biyaku adından sıklıkla söz edileceğini öngörüyoruz.”

Biyaku’nun mevcut rakiplerini sorduğumuzda kurucu ortaklardan Bora Öğünç ise verdiği demeçte;

“Diğer sexual wellness uygulamaları genellikler eğitim videoları veya sesli içerikler üzerine odaklanırken, biz meditasyon uygulamalarının matematiğini uygulayarak tüm içeriklerimizi günlük kullanıma uygun pratikler halinde sunuyoruz. Şu anda 500’den fazla içerik bulunan uygulamamıza çok yakında “interaktif erotik story’ler ve oyunlar da eklenecek.”

Gelecek hedeflerini aktaran girişimin kurucu ortaklarından Fatma Gamze Kiremitçi ise şu ifadeleri kullandı:

“Biyaku olarak modern dünyanın Kamasutrası olmak istiyoruz. Cinsel enerjimiz esasında bizim hayat enerjimiz. Kişilerin bunu fark edebilmesini, açığa çıkarabilmesini ve hem cinsellikte hem de tüm ilişkilerinde çok daha olumlu ve doyumlu deneyimler yaşayabilmesini amaçlıyoruz. Kullanıcıların, aşkla, ilişkilerle ve cinsellikle ilgili akıllarına gelen her soruda ve her konuda, kolayca ulaşıp zevkle tüketebilecekleri en güvenilir kaynak olmak hedefimiz.” dedi.

Biyaku’nun gelir modeli ise premium abonelik üzerine kurulu. Yerli girişimin asıl hedefi Kuzey Amerika pazarında global ölçekte büyümeyi hızlandırmak.

Güncel İçerikler