“Taksi sorununa kalıcı çözüm getiren, yerel seçimleri kazanır” Oğuz Alper Öktem

Türkiye’nin öncü ulaşım uygulaması Martı, İstanbul’daki 100 bin TAG sürücüsüne ulaşmanın sevincini festival ile kutladı. Binlerce kişinin katıldığı TAGFest’te ,TAG hizmetinin ülkemizde paylaşım ekonomisine sağladığı değerli katkılar ve bu hizmetin önemli bir dönüm noktası olduğu da vurgulandı.

Ora Arena’da düzenlenen TAGFest‘te, Martı’nın 100 bininci TAG sürücüsüne ulaşma başarısını binlerce TAG sürücüsü ve Martı kullanıcısı coşkuyla kutladı.

Oğuz Alper Öktem: “Paylaşımlı yolculuk yönetmeliği şart”

Martı kurucusu Oğuz Alper Öktem, yaptığı konuşmada, İstanbul’daki 100 bin TAG sürücüsü ve ailelerinin Paylaşımlı Yolculuk Yönetmeliği’nin hayata geçirilmesini istediğini belirtti.

Öktem, “2009 yılından bu yana dünyanın birçok yerinde uygulanan paylaşımlı yolculuk, çevreci taşımacılığın ve güvenli ulaşımın temel taşıdır. Türkiye’nin de en kısa zamanda bu yönetmeliği benimsemesi gerekiyor. Bu, teknolojik ve ekonomik ilerlemenin bir parçası” dedi.

“Türkiye, büyük ekonomiler arasında eksik kalıyor”

Oğuz Alper Öktem, dünyanın en büyük 50 ekonomisi arasında paylaşımlı yolculuk yönetmeliğine sahip olmayan tek ülke olarak Türkiye’nin bu alandaki eksikliğine dikkat çekti. Öktem, “Dünyanın 150’den fazla ülkesinde ve 10.000’den fazla şehirde bu hizmet mevcut. Bizim de global ekonomideki yerimizi sağlamlaştırmamız ve bu modern taşımacılık modelini benimsememiz gerekiyor” diye konuştu.

Güncel İçerikler