Fiyat karşılaştırma ve veri platformu Arabunu, 350 bin dolar yatırım aldı

On milyonlarca ürünü 2 dakikada inceleyerek fiyat analizi yapan ve karşılaştırma sonuçlarını kullanıcıları için en doğru şekilde listeleyen arabunu.com, 350 bin dolar yatırım aldı.

2023 yılı Eylül ayında kullanıcıyla buluşan ve ürünlerin farklı e-ticaret sitelerindeki fiyatlarını tek bir platformda karşılaştırma fırsatı veren arabunu.com’a Maxis Yenilikçi GSYF 250 bin dolar ile Serkan Koç ise 100 bin dolar ile tura katıldı.

Arabunu.com’a yatırım da yapan kuruculardan Serkan Koç yatırımla ilgi şu demeci verdi:

“arabunu.com; elektronik başta olmak üzere anne-bebek oyuncak, ev yaşam, ofis kırtasiye, süpermarket, moda, giyim, kozmetik ve kişisel bakım, bahçe-yapı market ve spor outdoor kategorileri ile hayata geçti. 3 yıllık hedefimiz; tüketicinin hayatına giren tüm alanlarda ürün ve hizmet karşılaştırması yapmaktır. arabunu.com, ziyaretçilerine ihtiyaç duydukları ürünlerde hem en uygun fiyatlı opsiyonu sunarken hem de ziyaretçiye en uygun ürün özelliklerini karşılaştırarak ziyaretçilerin doğru kararı vermesini sağlıyor. Ana hedeflerimizden birisi de e-ticaret firmalarına diğer tüm reklam kanallarından daha uygun maliyetle satış yaptırmaktır.”

Almanya ve İngiltere’ye açılma planı yapıyor

arabunu.com, yapay zeka destekli tavsiyelerle tüketicinin ihtiyaçlarına özel ürünlerin sunulmasına da imkan veriyor. arabunu.com, 3 yıl içerisinde Türkiye’nin en çok satıcı teklifi barındıran, en detaylı özellikleriyle ürünleri listeleyen alanında öncü karşılaştırma platformu olmayı hedefliyor. Data analizi ve yapay zeka teknolojilerini kullanarak müşterilerinin aradığı sonuçlara en hızlı şekilde ulaşmasını sağlamayı da öncelikli hedefleri arasında tutan arabunu.com, 2026 yılı başında da bu kapsamlı çözümleriyle Almanya ve İngiltere’ye açılmayı planlıyor.

Güncel İçerikler