DNSSense, 60’ı aşkın ülkede faaliyet gösteren BT şirketi Noventiq’in bünyesine katıldı

2013’te Erhan Yüksel tarafından kurulan, DNS katmanına odaklanan ve siber güvenlik çözümleri 70’ten fazla ülkede, 1 milyonu aşkın kurumsal kullanıcının hayatına dokunan DNSSense, global BT şirketi Axoft Intelligence Solutions'ı da bünyesinde barındıran Noventiq'in çatısı altına girdi.

DNS katmanında uzmanlaşan ürün eksikliğini gidermek için 2013’te Erhan Yüksel tarafından kurulan ve bugün 70’ten fazla ülkede, 1 milyonu aşkın kurumsal kullanıcının siber dünyada güven içinde çalışmasına katkıda bulunan DNSSense, 60’ı aşkın ülkede aktif olarak faaliyet gösteren küresel BT şirketi Axoft Intelligence Solutions‘ın bünyesine katıldı.

Aralık 2023’te imzalanan ve finansal detayları henüz paylaşılmayan anlaşmayla DNSSense’in tüm operasyon ürün ve çözümleri, Noventiq‘n şemsiyesi altına dahil olacak. DNSSense ekibi ise çalışmalarına Noventiq Türkiye bünyesinde devam edecek.

80 binden fazla şirkete değer oluşturacak

DNSSense’in 2013’te dört kişilik bir ekip tarafından kurulduğunu ve 2022’de Deloitte Fast50 En Hızlı Büyüyen Şirketler listesinde yer aldığını kaydeden Erhan Yüksel, “Noventiq grubu, bugün dünya çapında 6.400’ü aşkın çalışanıyla küresel BT sektörünün lideri konumunda. Küresel arenada öne çıkan başarılı şirketlere yatırım yapan, kritik birleşme ve satın alma anlaşmalarıyla stratejik alanlarda büyümeyi hedefleyen grup, DNSSense’i de bünyesine katarak bu vizyonuna yeni bir sayfa daha ekledi. Merkezi Birleşik Krallık’ta bulunan ve tüm Ar-Ge ve ürün süreçleri Türkiye’den yönetilen DNSSense’in özkaynaklarıyla geliştirdiği, DNS güvenliğinde oyunun kurallarını değiştiren çözümleri ile birlikte 80 binden fazla müşteri ve şirketin büyüme planları kapsamındaki pazarlar için benzersiz bir değer oluşturacak. Başarılı büyüme süreci ve küresel vizyonuyla uluslararası ekibin dikkatini çeken DNSSense, yeni pazarlara açılma noktasında bu büyük grubun deneyim, bilgi ve kaynaklarından yararlanarak Türkiye’den çıkan küresel bir markaya dönüşme sürecine ivme katacak.” dedi.

“DNSSense’in küresel çapta yıldızını daha fazla parlatacağız”

BT sektöründe önemli bir konumda bulunan Noventiq CFO’su Burak Özer ise şunları ekledi:

“Büyüme stratejimiz, benzersiz bir değer teklifi ve ortak bir vizyona sahip ortakları seçmeyi vurguluyor. DNSSense, Türkiye’de ve dünya çapında etkileyici varlığıyla bu açıdan öne çıkıyor. DNSSense’in DNS katmanındaki siber güvenlik yetenekleri, diğer bölgelerin yanı sıra Vietnam ve Hindistan’da umut verici gelişmelerle ve projelerle son derece güçlü. Noventiq’teki temel hedeflerimizden biri, Türkiye merkezli başarılı siber güvenlik şirketinin uluslararası alanda genişlemesini desteklemek. Bu süreci mümkün kılan ve bir Noventiq şirketi olan Axoft Intelligent Solutions’daki harika ekibimize teşekkür etmek istiyorum. Başarılarımızı yeni zirvelere ölçeklendirmek için tüm DNSSense’in harika ekibiyle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.”

Axoft Intelligence Solutions Uluslararası Pazarlar İş Geliştirme Direktörü Kaan Yünezer ise şunları ekledi:

“Biz DNSSense’le Eylül 2022 yılında distribütörlük anlaşması imzaladık. Oldukça başarıyla devam eden bu distribütörlük sürecinde, DNSSense’i daha yakından tanıma ve inceleme fırsatımız oldu. Buradaki başarılı projeleri, ürünün ilerleyişini yakından takip ettik. DNS katmanında sunduğu siber güvenlik değeri o kadar güçlü ki uzun süredir yaptığımız tüm analiz ve değerlendirmeler bize DNSSense’in küresel anlamda yıldız bir marka olabileceğini gösterdi. Özellikle CIS, Vietnam ve Hindistan’da halihazırda devam eden gelişmeler ve projeler bizi çok heyecanlandırdı. Bizim en önemli hedeflerimizden biri de Türkiye’de kurulmuş siber güvenlik firmalarını global bir değere dönüştürmek. Bu bağlamda son 2 senede DNSSense ile çok başarılı işler yaptık. Bu başarılı yolculuk bizi bu noktaya getirdi. Eminin bundan sonra başarılarımız katlanarak artacaktır. DNSSense’in bünyemize katılmasıyla birlikte Türkiye ve dünyada global rakiplere karşı pozisyonumuzu daha da güçlendireceğiz.”

Güncel İçerikler