San Francisco merkezli Türk teknoloji girişimi Mimiq, AmCham’dan yılın girişimcisi ödülünü aldı

5. nesil IoT yüksek teknoloji çözümleri geliştiren Mimiq, Türkiye ve ABD arasındaki ikili ekonomik kalkınmanın sürdürülmesine katkı sağlayan şirketleri teşvik etmek üzere verilen I AmChamPion Awards kapsamında Yılın Girişimcisi Ödülü'nün sahibi oldu.

Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki ticaret ve yatırımlarda önemli roller üstlenen şirketleri teşvik etmek üzere AmCham tarafından ilk kez 2019 yılında hayata geçirilen ve bu yıl 5. kez düzenlenen I AmChamPion Ödülleri sahiplerini buldu.

Yılın girişimcisi ödülü, takip, güvenlik ve yeni nesil ağ altyapısı ürünleri sunan 5. nesil IoT yüksek teknoloji çözümleri sunan Mimiq Teknoloji A.Ş.’nin oldu.

İstanbul’da, Türkiye-ABD İş Zirvesi sonrası düzenlenen törende ödülü Mimiq Partnerleri Ekrem Özcan, Serdar Serttop, Cem Gençtürk ve Burak Yalçınkaya aldı.

Törende konuşan Ekrem Özcan: “Merkezi San Fransisco’da bulunan, Türkiye’de ise İstanbul, Yeşilköy’deki serbest bölgede faaliyet gösteren bir girişimiz. 2022 ciromuz 18 milyon dolar. Son iki yılda 30 milyon dolar ticaret hacmi oluşturduk. Mimiq olarak, çeşitli yüksek teknolojik yenilikler, Ar-Ge çalışmaları, bileşen tedariki, küresel pazar genişletme, hukuki ve finansal altyapı geliştirme ve daha pek çok alanda Amerikalı ve Avrupalı şirketlerle işbirliği yapıyoruz.” dedi.

Yeni ağ teknolojilerinden LoRaWAN özelinde dünyadaki sayılı öncü şirketten biri olduklarının altını çizen Ekrem Özcan: “Küresel çapta, ağa bağlı cihazların birbirleriyle haberleşmesini sağlayan 30 binden fazla gateway’e sahibiz. Şimdi de 2 IoT ürünümüzle daha pazardayız. Özellikle tedarik zinciri ve lojistik sektöründe sim kartsız takip cihazımız Mimiq Track oldukça ilgi görüyor. Konteynerden soğuk zincir ve değerli eşya takibine ve personel yönetimine kadar, kredi kartı boyutundaki cihazımızla ülkeler arasındaki sınırları kaldırıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Güncel İçerikler