Arz Portföy ve StartupCentrum’dan yeni fon: StartupCentrum Alpha GSYF

Dijital startup platformu StartupCentrum, Türkiye'nin öncü portföy yönetimi şirketlerinden Arz Portföy ile StartupCentrum Alpha Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'nu hayata geçirdi.

Dijital startup platformu StartupCentrum, Türkiye’nin öncü portföy yönetimi şirketlerinden Arz Portföy ile StartupCentrum Alpha Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nu hayata geçirdi.

StartupCentrum Alpha GSYF yatırım komitesi, Arz Portföy Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M. Sami Saylan, Arz Portföy Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Murat Onuk, Portföy Yönetim Müdürü Bayram Erol ve Mustafa Çınar, Arz Portföy Girişim Sermayesi Danışmanı Fatih Büyükkarabacak, Binovative Kurucusu Murat Peksavaş, girişimcilik sektöründe profesyonel yönetici Kadir Yusuf Öztürk, StartupCentrum Kurucu Ortakları Müge Bezgin ve Nizamettin Sami Harputlu gibi sektörde uzun süredir aktif, deneyimli isimlerden oluşuyor. Fon, girişimlere finansal kaynak sağlamanın yanında, inovasyonlarını destekleyecek ve global pazarlara açılma fırsatı yaratacaktır.

StartupCentrum ve Arz Portföy, yeni fonlarıyla özellikle teknoloji girişimlerine odaklanacak, 200 milyon TL ve üstü bir fon büyüklüğüne ulaşacaktır.

StartupCentrum Kurucu Ortakları Müge Bezgin ve Sami Harputlu, konuyla ilgili verdikleri demeçte;

“StartupCentrum olarak, Türkiye girişimcilik ekosisteminin 360 derece gelişmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Dijital startup veri platformumuz, melek yatırım ağımız, kuruluş onayını aldığımız kitlesel fonlama platformumuz ve StartupCentrum Alpha GSYF ile girişimcilerin akıllı finansman bulmasını destekliyoruz. Arz Portföy ile hayata geçirdiğimiz bu fon, Türkiye girişimcilik ekosistemini global arenada daha da güçlendirmeyi hedefliyor.”

Arz Portföy Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Murat Onuk, ekosistem paydaşlarının özverili çabalar sonucunda gerçekleştirdikleri iş birliklerinin girişimcilik ekosistemimizin gelişimi açısından oldukça değerli olduğunu vurguladı ve teknoloji tabanlı yeni nesil Türk girişimlerine destek olmaya devam edeceklerini belirtti.

Güncel İçerikler