Yapı Kredi Portföy’den girişimler için yeni fon: FRWRD Birinci GSYF

Yapı Kredi Portföy, bilişim, blockchain, enerji, finans teknolojileri, ileri analitik çözümler, metaverse, oyun, sağlık teknolojileri, siber güvenlik, yapay zekâ ve Web3 odaklı girişimlere yatırım yapmak için yeni fonunu duyurdu.

Geniş bir yatırım fonu dünyasına sahip olan şirketlerden Yapı Kredi Portföy, geleceğin teknolojileri konusunda faaliyet gösteren girişimlere yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için FRWRD Birinci Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nu hayata geçirdi.

Bu kapsamda FRWRD Birinci Girişim Sermayesi Yatırım Fonu; büyüme potansiyeli yüksek ancak büyüme için kaynağa ihtiyacı olan bilişim, blockchain, enerji, finans teknolojileri, ileri analitik çözümler, metaverse, oyun, sağlık teknolojileri, siber güvenlik, yapay zekâ ve Web3 gibi alanlarda orta-ileri seviyedeki yenilikçi girişimlere yatırım yapıyor.

Yatırımcılar, satın alacağı FRWRD Birinci Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile hem yapmış olduğu yatırımdan getiri potansiyeli elde edebiliyor hem de vergi indirimi avantajından faydalanabiliyor. Fonun alım satım işlemleri ise nitelikli yatırımcılara Yapı Kredi şubeleri üzerinden kolayca gerçekleştirilebiliyor.

“Yenilikçi fikirlere yatırım yapma olanağı sağlıyoruz”

Fonların finansal enstrümanlar arasında yatırımcıların öncelikli tercihi olduğuna ve bilinirliklerinin her geçen gün arttığına dikkat çeken Yapı Kredi Portföy Genel Müdürü Müge Peker, yeni fonla ilgili verdiği demeçte;

“Sektörde pek çok ilke imza atan bir kurum olarak odağımıza daima müşterilerimizi alıyoruz. En büyük önceliğimiz, yatırımcılarımıza hem getiri hem de sunulan hizmet olarak en yüksek faydayı sağlamak. Bu doğrultuda, müşterilerimizi farklı ve güvenilir finansal enstrümanlarla buluşturarak en kaliteli hizmeti sunmak üzere çalışıyoruz. Son olarak hayata geçirdiğimiz FRWRD Birinci Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile bireysel ve kurumsal yatırımcılar için büyüme potansiyeli yüksek şirketlere uzun vadeli yatırım yapma imkânı sağlıyoruz.”

Güncel İçerikler