Sistem Global, Hollanda merkezli teknoloji şirketi Move Mobility’ye ortak oldu

Katma değerli üretim hedefleyen şirketlere profesyonel hizmetler sunan yerli teknoloji şirketi Sistem Global, akıllı ulaşım, mobilite ve coğrafi bilgi teknolojileri alanında faaliyet gösteren Hollanda merkezli Move Mobility’ye ortak olduğunu duyurdu.

Teknoloji, mühendislik ve üretim şirketleri başta olmak üzere, katma değerli üretim hedefleyen şirketlere büyüme odaklı iş danışmanlığı ve servisleri sunan Sistem Global, Türkiye’nin akıllı şehirler ve sürdürülebilir ulaşım planlaması alanındaki gelişimini destekleyecek önemli bir stratejik ortaklığa imza attı.

Hollanda merkezli Move Mobility’ye ortak olan şirket, bu yeni yatırımıyla Türkiye’nin sürdürülebilir kentsel gelişimine hız kazandırmayı ve yurt dışında özellikle Avrupa Birliği, Afrika, Orta Doğu, Balkanlar ve Türk Cumhuriyetleri’nde akıllı şehircilik ve mobilite alanlarında ses getirecek projeler hayata geçirmeyi hedefliyor.

2012 yılından bugüne akıllı şehircilik ve mobilite sektöründe faaliyet gösteren Move Mobility, Hollanda’daki merkezi üzerinden Avrupa Birliği bölgesinde, Uganda, Meksika ve Irak gibi birçok ülkedeki temsilcilikleri üzerinden ise dünyanın farklı bölgelerinde kamu – özel sektör iş birlikleri geliştiriyor.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Sistem Global ortaklarından İskender Leblebici verdiği demeçte;

“Sistem Global olarak uzun yıllardır uygulamakta olduğumuz globalleşme stratejimiz doğrultusunda, çeşitli alanlarda teknoloji ve inovasyon odaklı iş modelleri geliştiriyoruz. Akıllı şehirler ve sürdürülebilir ulaşım dikey odaklarımızdan biri ve 2019 yılından beri bu alanda faaliyet ve girişimlerde bulunuyoruz. Bu doğrultuda, kendi ekosistemimiz bünyesinde başlattığımız girişimlerin yanı sıra hali hazırda kendini ispatlamış şirketlerle de ortaklıklar kuruyoruz. Sürdürülebilir katma değer üretimini önceliklendirdiğimiz bu ortaklıklar sayesinde global ölçekte, daha büyük fırsatlar yaratmayı amaçlıyoruz. Move Mobility ile başlattığımız bu stratejik ortaklık kapsamında ise ülkemizin akıllı şehirler ve ulaşım planlaması alanındaki gelişimini hızlandırmayı ve sürdürülebilir kentsel dönüşümün itici gücü olacak örnek projeler hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Bugün yalnızca Türkiye’de değil dünyanın birçok yerinde akıllı şehircilik ve ulaşım planlaması konuları, göç, yoğun nüfus, afet yönetimi, çevresel sürdürülebilirlik ve toplumsal refah gibi birçok bileşenin etkisiyle giderek önem kazanıyor. Move Mobility ve Sistem Global ortaklığının, akıllı şehir ekosistemi ve sürdürülebilir ulaşım yatırımlarında dünyaya örnek teşkil edecek kamu – özel sektör iş birliklerine vesile olacağına, bu alana yeni bir soluk getireceğine inanıyoruz.”

Güncel İçerikler