Yapay zeka odaklı Web3 girişimi Moonbox, Bing Ventures’tan yatırım aldı

Dünyanın önde gelen kripto borsalarından biri olan BingX, stratejik yatırım kuruluşu Bing Ventures aracılığıyla, öncü bir yapay zekâ (AI) ve Web3 girişimi olan Moonbox'a yatırımda bulunduğunu duyurdu.

Moonbox, dijital ortamın yeniden şekillendirilmesine yönelik benzersiz bir yaklaşıma sahip. Stephen Chow‘un en popüler klasik filmlerinin fikri mülkiyetini kullanma lisansına sahip olan Moonbox, 2023’ün sonuna kadar sanat ve filmden ilham alan bir dizi üretken yapay zekâ destekli NFT ve uygulama başlatmaya hazırlanıyor.

Yapay zekâ etkileşim katmanının eklenmesiyle, NFT’lerin kullanıcılar için daha ilgi çekici, eğlenceli ve tatmin edici olacağına ve sonuçta NFT’lerin filmler ve kısa videolar gibi daha fazla içerik oluşturma türünde kullanılacağına inanıyor. Yapay zekâ destekli etkileşim platformunu hayata geçirmeyi planlayan Moonbox, bireyler için sürükleyici deneyimler geliştirmede dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olmayı hedefliyor.

Bing Ventures‘tan aldığı yatırımla Moonbox, ürün büyümesini daha da hızlandıracak ve gelişen Web3 ve NFT ekosistemine yönelik uygulamaları beslemek için en son üretken yapay zekâdan yararlanan temel teknolojisini geliştirecek.

2021 yılında kurulan Bing Ventures, risk sermayesi alanında bir yenilik feneri olarak öne çıkıyor. Web3 ve blokzincir gelişmelerinin erken aşamadaki girişimlerini ve girişimcilerini desteklemeye odaklanan Bing Ventures, projelere yatırım yapma, kuluçkaya yatırma, geliştirme ve teşvik etme konusunda geniş deneyime sahip sektör kıdemli ve uzmanlarından oluşan bir ekibe sahip. Araştırma odaklı, sektörden bağımsız bir değer yatırımı yaklaşımıyla Bing Ventures, DeFi, NFT’ler, GameFi, DAO’lar, altyapı ve daha fazlasını kapsayan etkileyici bir portföy oluşturdu.

Gerçekleştirilen yatırım açıklamada bulunan BingX Halkla İlişkiler ve İletişim Direktörü Elvisco Carrington, verdiği demeçte;

“Moonbox’ın yapay zekâ ve Web3’ü birleştirmesi, bizi sınırsız olasılıkların olduğu bir geleceğe doğru götüren vizyoner bir yakınlaşmayı sergiliyor. Bing Ventures olarak bu yenilikçi güçle iş birliği yaparak, Moonbox’ın teknolojinin evrimini ve toplum üzerindeki etkisini katalize edeceği şüphesiz olan yolculuğunu desteklemekten heyecan duyuyoruz.”

Güncel İçerikler