Yerli oyun girişimi Mega Fortuna, 2.3 milyon dolar tohum yatırım aldı

Kısa sürede oluşturdukları oyun ve uygulama portfolyosu ile aylık 2.5 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya ulaşan Mega Fortuna, APY Ventures liderliğinde ve Vestel Ventures ortaklığıyla yönetilen Tacirler Portföy Gelecek Etki Fonu’nun katılımıyla 2.3 milyon dolar tohum yatırımı aldı.

Geçen yıl başarılı bir oyun satışı yapan POW Games’in tecrübeli kurucu ortakları Şeyhmus Ölker ve Burak Göncü tarafından bu senenin başında kurulan Mega Fortuna, APY Ventures liderliğinde ve Vestel Ventures ortaklığıyla yönetilen Tacirler Portföy Gelecek Etki Fonu’nun katılımıyla 2.3 milyon dolar tohum yatırımı aldı.

Kısa sürede oluşturdukları oyun ve uygulama portfolyosu ile aylık 2.5 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya ulaşan Mega Fortuna, klasik mobil oyun şirketlerinden farklı olarak, hızlı ürünleştirme ve agresif pazarlama taktiklerini kullanarak, mobil uygulama ve oyun karmasından oluşan eğlence odaklı bir portfolyo oluşturmayı amaçlıyor.

Portfolyosunda 30’un üzerinde oyun ve uygulama bulunan Mega Fortuna’nın geliştirme
süreçlerini optimize etmek, kişiselleştirilmiş deneyimler sunmak ve ürünlerinin gelir
potansiyelini maksimize etmek için, internal SDK teknolojileri de bulunuyor. Alınan yatırım hem mevcut portfolyonun büyütülmesinde hem de bu teknolojilerin geliştirilmesinde kullanılacak.

Mega Fortuna kurucu ortak ve CEO’su Şeyhmus Ölker, yatırımla ilgili verdiği demeçte;

Mega Fortuna, kullanıcıların değişen ihtiyaçları ve büyük kitleleri harekete geçiren akımlar
doğrultusunda uygulamalar ve oyunlar geliştiren bir teknoloji şirketi. Kendimizi yalnızca spesifik bir kategori için oyun ya da uygulama geliştiren bir şirket olarak sınırlandırmıyoruz. Ürünleştirme ve pazarlama konusundaki derin tecrübemizle, mobil eğlence ve oyun kategorisinin en büyük portfolyosunu oluşturmak için yola çıktık. Son yıllarda hypercasual türündeki mobil oyunların indirmelerindeki düşüş trendi, pazarlama tarafındaki zorluklar ve artan kullanıcı edinme maliyetleri ekosistemi derinden etkiledi. Bu alandaki global yayıncı şirketler farklılaşmak için farklı kategorilere geçiyor, satın alımlarla klasik oyun kategorilerini portfolyolarına dahil ediyor. Biz mobil eğlence ve oyun pazarına daha geniş bir kategoride yaklaşarak, ekosistemdeki bu değişime liderlik etmeyi hedefliyoruz.

APY Ventures Fon Yöneticisi Mustafa Keçeli ise verdiği demeçte;

“Yatırımcısı olmaktan mutluluk duyduğumuz Mega Fortuna, mobil eğlence kategorisi için katma değerli teknolojiler, uygulamalar ve hybrid casual oyunlar üretiyor. Yenilikçi ve tecrübeli ekibi, geniş ürün portföyü ve konvansiyonel oyun stüdyolarından farklı olan portföy yaklaşımı ile etkileyici bir hikaye oluşturacaklarına şüphemiz yok. Bu yolculukta onlara arkalarındaki desteğimizi hissettiriyor olmayı ve gelecekteki kilometre taşlarına tanıklık etmeyi hedefliyoruz.”

Güncel İçerikler