Kahve atıklarını ham maddeye dönüştüren yerli girişim Wastespresso, köprü turda yatırım aldı

Kahve Atıklarını Mikro Atık Yönetimi Sağlayarak Biyo-Ham Maddeye Dönüştüren Wastespresso, This Is a Company ile Körpü Yatırım Turunu Tamamladı.

Türkiye’de ilk kez kahve atıklarını ham madde olarak kullanarak ileri dönüştüren ve geliştirdiği mikro atık yönetim sistemi ile şirketlerin kahve atıklarını yöneten Wastespresso geçtiğimiz aylarda etki yatırım fonu olan Founder One’dan yatırım almıştı.

Köprü yatırım turu devam eden Wastespresso’ya yeni yatırımcılar katılmaya devam ediyor.
Sıfır atık misyonu ile çıktığı yolda, kahve atığı ortaya çıkaran işletmelerin mikro kahve atıklarını düzenli olarak yöneterek, sürdürülebilir teknolojik altyapısı ile bu atıkları biyo-ham maddeye dönüştüren Wastespresso, teknoloji ve iş modeli ile dünyada ilk kahve üyeliği sunan FRINK uygulamasının sahibi This Is a Company ile köprü turunu tamamlandığını duyurdu. This Is a Company, yiyecek/içecek sektöründe sürdürülebilir yaklaşımlara odaklı farklı projelerin AR-GE ve yatırım çalışmalarına odaklanması ile de dikkat çekiyor.

Wastespresso’nun ilk yatırımcılarından biri olan Erciyas Holding’in de bu köprü turuna katılımıyla, aldığı yatırım ile birlikte global açılımını hızlandıracağını açıklayan Wastespresso, aynı zamanda üretim kapasitesini genişleteceğinin bilgisini paylaştı. Kendilerini uçtan uca kahve posasının AR-GE ve tedarik zincir şirketi olarak konumlandıran Wastespresso, plastik ve ambalaj sektörünün dışında gıda, mobilya ve imalat gibi birçok farklı sektörlere de gireceğini duyurdu.

Kahve atığının dünyaya verdiği zararı önleme konusunda öncü ve yenilikçi bir şirket olan Wastespresso, firmaların mikro kahve atıklarını düzenli olarak yöneterek, sürdürülebilir teknolojik altyapısı sayesinde kahve atıklarından ambalaj, sanayi için biyoplastik ve tek/çok kullanımlık ürün pörtföylerine sahip tüm şirketlere bardak, saksı, pipet, kaşık, panel, kaşık vb. gibi birçok çeşitli biyomateryaller sunuyor. Geliştirdiği alternatif ham madde üretimi ve mikro atık yönetim sistemi ile şirketlerin sürdürülebilir bir ürün portföyü yaratmalarına ve sürdürülebilir iletişim sayesinde çevre politikalarına uyum sağlamalarına destek olan Wastespresso aynı zamanda şirketlerin bu alandaki karbon salınımlarını da hesaplayarak, uluslararası kuruluşlar tarafından tanınan raporlama hizmeti ile de düzenli olarak bu verileri şirketlere raporluyor.

Güncel İçerikler