OtoKonfor, 8 milyon TL hedefle kitle fonlama yatırım turuna çıktı

OtoKonfor, Startup Burada Üzerinden 30 Günlük Paya Dayalı Kitle Fonlaması Kampanyasına Çıkıyor!

Araç sahiplerinin satış sonrası tüm ihtiyaçlarına tek bir uygulamayla cevap veren ve yüzde yüz yerli ve milli sermayeyle geliştirilen OtoKonfor, 8 milyon TL hedefle kitle fonlama yatırım turuna çıktı.

Kitle fonlama platformu Startup Burada Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’ndan 4 milyon TL yatırım taahhüdü alan girişim, 190 milyon TL değerleme üzerinden 8 milyon ile çıkacağı yatırım turunda yüzde 20 ek fonlama ile azamı 9.6 Milyon TL’lik yatırım arayışında olacak. Ayrıca Tur Assist‘ten de 1.25 milyon TL’lik taahhüt almıştır. Aslında 5.25 milyon TL’lik yatırımı garanti altına almış.

Geriye 2.75 milyon TL ve yüzde 20 ekstra hisseyi de 1.6 milyon olarak hesaplarsak, kitle fonlama yatırımcılarına 4.35 milyon TL‘lik bir tutar kalıyor.

OtoKonfor, otomobil sahiplerinin otomobil alımlarından sonra araçlarının yaşam döngüsü içerisinde ihtiyaç duyabileceği tüm hizmet gereksinimlerini karşılamak amacıyla kurulmuş dijital bir platformdur. Platform üzerinden kurulmuş olan çözüm ortaklıkları, partnerlikler üzerinden kullanıcılara iyi hizmet sunmayı hedefliyor.

OtoKonfor, RS Otomotiv Grubu‘nun bir markasıdır.

Konuya dair detayları paylaşan OtoKonfor barka başkanı Özgün Yalın, verdiği demeçte;

“Kampanya kapsamında yatırım yapan her yatırımcıya yaptıkları toplam yatırım tutarının yüzde 10’u kadar ilave bedelsiz pay verilirken, 200 bin TL üzerinde yatırım yapan yatırımcılara, yaptıkları toplam yatırım tutarının yüzde 20’si kadar ilave bedelsiz pay verilecek. Otokonfor’un, “bedelsiz hariç” yüzde 4,21 ile yüzde 5,05 aralığındaki paylarını paya dayalı kitle fonlaması ile arz edileceği belirtilirken; yatırım turuyla ilgili detaylı bilgilere Startup Burada Platformu’ndan erişilebiliyor. Elde edeceğimiz yatırım ile hizmet sağlayıcı ekibimizi geliştirilmeyi hedefliyoruz. Ayrıca reklam ve pazarlama çalışmalarına ağırlık verirken, uygulamamızın altyapı iyileştirmelerine de süreklilik kazandıracağız.”

Güncel İçerikler