Yerli oyun girişimi Arvis Games, Boğaziçi Ventures liderliğinde 500 bin dolar yatırım aldı

Boğaziçi Ventures’ın kurucularının oyun sektöründeki tecrübesi ve halen aktif olarak ekosistemde yer alıyor olması yatırım yapılan şirketlerin ve oyun fonunun hızlı ve sürdürülebilir büyümesi ve başarısında önemli katkı sağlıyor.

Boğaziçi Ventures yatırım yaptığı ve portföyünde bulunan toplam 25 adet girişimden 10 adedi oyun sektörü ve bağlantılı alanlarda projeler geliştiriyor.

Oyun sektörüne yaptığı başarılı yatırımlar ve desteklediği girişimlerle Türkiye’nin önde gelen girişim sermayesi yatırım şirketlerinden olan Boğaziçi Ventures, mid-core oyun türünde öncü stüdyolardan olan Arvis Games’e yatırım yaptığını duyurdu. Tohum yatırım round’ında Boğaziçi Ventures liderliğinde Re-pie ve bir melek yatırımcı katılımı ile tamamlayan Arvis Games, toplam 500 bin dolar değerinde yatırım ile turu kapattı.

Hem Kanada hem de İstanbul merkezli olarak faaliyet gösteren ve yüksek IP değerine sahip mid-core oyunlar yapma vizyonuna sahip Arvis Games, 2019 yılında Atakan Cankorur, Simon Karataş, Tuna Pamir ve Arda Çevik tarafından kuruldu.

Arvis Games‘in odağında derin oyun mekanikleri ve uzun süreli bağlılık yaratma özellikleriyle oyun sektöründe önemli bir konuma sahip olan strateji türü oyunlar bulunmaktadır. Türkiye’nin oyun sektöründeki potansiyelini ve geniş kitlelere hitap etme bilgisini detaylı oyun tasarımı yaklaşımı ile birleştirerek rakipleri arasında sıyrılmaktadır. Arvis Games’in geliştiricisi olduğu oyunlar dikkat çekici grafik tasarımları, derin hikayelendirilmiş oyun akışı ve etkileyici oynanış mekanikleri ile öne çıkar. 9 eklenti paketine sahip ‘Board Royale’ kutu oyunu ile dünya çapında başarılı çıkış yapmıştır.

Kurdukları gelişmiş yazılım altyapısı ile mid-core oyunları çok hızlı geliştirme ve test etme teknolojisine sahip olan Arvis Games şu anda da Board Royale IP’si içerisinde geçen bir mobil kart oyunu üzerinde çalışmaktadır. Arvis Games Kurucu Ortağı Simon Karataş, Boğaziçi Ventures’ın lider yatırımcılığı ile gerçekleşen bu tohum round’ı yatırımı hakkında

“En güçlü oyun tecrübelerini en geniş kitlelerle buluşturabilen mid-core oyunları yakın geleceğe damgasını vuracak ve bizler güçlü oyun tasarımı kaslarımıza ülkemizin hızlı prototipleme ve test etme know-how’ını ekleyerek global bir IP yaratmaya doğru hızla ilerliyoruz. Bu bağlamda Boğaziçi Ventures gibi gaming know-how ve Network’ü çok güçlü bir kurumu aramızda görmek bizim için çok değerli.”

Arvis Games’in bir diğer kurucu ortağı ve CEO’su olan Atakan Cankorur, yatırımla ilgili verdiği demeçte;

“Arvis Games olarak kurulduğumuz günden bu yana gerçek hayatta yaşanamayacak deneyimleri oyuncularımıza yaşatmaya çalışıyoruz. Bu deneyimleri de midcore ve üzeri oyunlarda yapabileceğimize inanıyoruz. Ülkemizin midcore alanında da diğer alanlarda olduğu gibi çok önemli başarılara imza atacağına eminiz. Arvis Games olarak bu sürecin hızlandırıcısı olmak için çabalıyoruz.”

Ulusal girişimcilik ekosistemini güçlendirmeye ve yenilikçi projelerin başarıya ulaşmasına değerli katkısını sağlayan sağlayan Boğaziçi Ventures, girişim yatırımları ve BV Portföy iştiraki çatısı altında özenle yönettiği teknolojiye yatırım yapan ya da teknoloji ile yönetilen fonları ile 2023 yılının geri kalanında yeni yatırımlar yapmaya devam edecek.

Güncel İçerikler