Şirketlerin verilerini yöneten FileOrbis, Revo Capital’dan 2 milyon dolar yatırım aldı

Dünya genelinde kurumsal şirketler tarafından kullanılan, öncü ve hiper-güvenli içerik platformu FileOrbis, Revo Capital’dan 2 milyon dolarlık bir yatırım aldığını duyurdu.

Bu yatırım, şirketin hem yerel hem de uluslararası pazarlarda büyümesini sağlayacak.

FileOrbis, şirketlerin yüksek hacimli dijital dosya ve verilerini yönetme, işleme ve kullanma yöntemlerini değiştiriyor. İnovatif bakış açısı ile ileri teknolojilerden faydalanan FileOrbis, şirketlere iş süreçlerini optimize etme ve dijital varlıklarının değerini en üst düzeye çıkarma imkanı sunmaktadır.

FileOrbis’in zekice tasarlanmış içerik yönetim platformu dokümanlar, resimler, videolar ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli dosya türlerini işlemek üzere tasarlanmış ve dosyaların güvenli bir şekilde depolanabileceği, düzenlenebileceği, aranabileceği, geri alınabileceği ve paylaşılabileceği merkezi bir yapı sağlamaktadır. Hızlı ve doğru dosya arama yeteneklerini etkinleştirmek için gelişmiş indeksleme algoritmaları ve meta veri çıkarma tekniklerini kullanarak şirketler için değerli zaman tasarrufu yaratmaktadır.

Şirketler, günümüz iş dünyasında daha sıkı düzenlemeler, veri gizliliği ve veri egemenliği konularında daha fazla denetime tabii. FileOrbis yerinde (on-premise) ve bulut (cloud) tabanlı çözümleriyle GDPR/KVKK, HIPAA veya CCPA gibi sektöre özgü düzenlemelere uyum sağlamak için hassas verilerin akışını tam olarak kontrol etmekte ve güçlü güvenlik özellikleri ekleyerek hizmet vermektedir. Platform, şifreleme, erişim kontrolleri ve denetim izleri kullanarak veri bütünlüğünü ve gizliliğini korur, şirketlerin mevcut güvenlik yapısı ve CLM’leriyle doğrudan entegre olabilmektedir. FileOrbis, verinin koruması için bütünsel çözümler sunarak, şirketlerin veri ihlalleri ve olası yasal sonuçlardan kaynaklanan riski azaltır. FileOrbis ayrıca Gartner tarafından hazırlanan “İçerik İşbirliği Araçları” Raporunda yer almaktadır ve sektör lideri teknoloji oyuncularıyla birçok ortaklığı bulunmaktadır.
170 milyon dolarlık fon büyüklüğü, 37 yatırımı ve 14 çıkışı ile Türkiye’nin en büyük girişim sermayesi fonu olan Revo Capital, FileOrbis’in büyüme potansiyeline ve olağanüstü ekibine yatırım yapmaktan büyük heyecan duyduğunu ifade etmiştir.

Revo Capital’ın Kurucu Ortağı ve Yöneticisi Cenk Bayrakdar, verdiği demeçte;

“FileOrbis, dijital dönüşümü mümkün kılıp bugün şirketlerin karşılaştığı kritik dosya yönetimi sorunlarına çözüm sunarak pazarda önemli bir değer yaratıyor. Yatırımımız, FileOrbis’in büyümesini hızlandırmayı, teknolojik gücünü arttırmayı ve yeni pazarlara açılmasını desteklemeyi amaçlamaktadır” dedi.

FileOrbis’in Satış ve İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Gökhan Aydın ise demecinde;

“Bu yatırım, FileOrbis’in hızlı büyüme, agresif küresel genişleme döneminde yapılmıştır ve artan pazar fırsatları ile farklı ülkelerdeki müşteri talebini karşılamak için elimizi güçlendirecektir ” dedi. “Son yıllarda elde ettiğimiz başarı ve yarattığımız potansiyelden gurur duyuyoruz ve Revo Capital ile yolculuğumuzun bir sonraki aşamasına başlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Revo Capital’ın derin deneyimi ve desteği ile FileOrbis’i küresel içerik yönetimi platformları pazarında önde gelen çözümlerden biri olmayı hedeflemektedir.”

Güncel İçerikler