Karma Türkiye, içerik üreticisi olmak isteyenler için Podcast Kuluçka Merkezi’ni açtı

Karma Türkiye, İstanbul Kültür Üniversitesi Tasarım Fabrikası'nda Podcast Kuluçka Merkezi’ni açtı. Bütün içerik üreticilerine açık olan kuluçka merkezi ile Karma Türkiye, podcast dünyasına girmek isteyenlere eğitim veriyor.

Çok sesli yeni sosyal medya platformu Karma Türkiye, ilk podcast kuluçka merkezini İstanbul Kültür Üniversitesi Tasarım Fabrikası’nda açtı. Kuluçka merkezinin, stüdyo kaydı almak için tüm olanakları bulunuyor.

İçerik üreticiler, kuluçka merkezinde podcast kaydedebiliyor ve seslendirme yapabiliyor. Aynı zamanda merkez, ses prodüksiyon ve podcast dünyasıyla ilgili eğitim almak isteyen öğrencilerin de staj yapar gibi gereken uygulamalı eğitimi alabildikleri bir stüdyo olarak da konumlanıyor. Öğrenciler de bu sürece dahil olarak içerik üretmenin hem teorik hem de teknik detaylarını uygulamalı olarak öğrenebiliyor.

Öğrencilere uygulamalı eğitim verilecek

Sesli içerik üreticilerini kullanıcılarla bir araya getiren Karma Türkiye’nin CEO’su Dilruba Özcan Hocaoğlu, İstanbul Kültür Üniversitesi’nde bulunan Tasarım Fabrikası’ndaki kuluçka merkezinde kendilerinin de yer almalarının istendiğini söyleyerek:

“Podcast kuluçka merkezinde sesli dünyayı merak eden herkes için uygulamalı eğitimler vermek için biz de Karma Türkiye olarak Tasarım Fabrikası’nda yer aldık” diye konuştu. 

Üniversitelerin sesli dünyaya doğru şekilde dahil olmasını kolaylaştırmanın öncelikli hedefleri olduğunu söyleyen Dilruba Özcan Hocaoğlu, Karma Türkiye olarak üniversitelerle bir araya geldiklerini ve Radyo, TV, Sinema başta olmak üzere her bölümden podcast, radyo ve sesli içerik dünyasına dahil olmak isteyen öğrenciye uygulamalı olarak eğitim vereceklerini belirtti.  

Yakın zamanda başka üniversitelerde de benzeri bir kuluçka merkezi açmak için hazırlıklarının devam ettiğini söyleyen Dilruba Özcan Hocaoğlu:

“Her üniversitede stüdyomuz olmasını sektörümüzü gelişmesi ve her alanda eğitime vurgu yapabilmek açısından çok istiyoruz. Bu alandaki çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu. 

Güncel İçerikler