Uçtan uca ödeme platformu NomuPay, 53.6 milyon euro yatırım aldı

Dublin merkezli birleşik ödemeler platformu NomuPay, düzenlenen turda 53.6 milyon dolar yatırım aldı. Tur, Finch Capital ve Neuberger Berman'ın bir yatırım platformu olan Outpost Ventures tarafından yönetildi.

Sınır ötesi ve e-ticaret büyüme potansiyeli olan bölgelere genişlemek amacıyla tasarlanmış modern bir uçtan uca ödeme platformu olan NomuPay, 53.6 milyon dolar yatırım aldı. Finch Capital ve Neuberger Berman‘ın bir yatırım platformu olan Outpost Ventures tarafından ortaklaşa yönetilen tura şahıslar da katıldı. 

NomuPay CEO’su Peter Burridge:

“Büyüyen her uluslararası işletme, ödemeler söz konusu olduğunda ‘birden çok’ sorununu bilir. Birden fazla ülke, birden fazla ödeme türü, her ülkede farklı ödeme uygulamaları, çeşitli kanallar ve değişen düzenlemeleri kapsayan sonsuz bir liste vardır. Sonuç olarak, global yayılma yavaşlar. Şirketler, küresel ödemelere yönelik mutabakat sağlarken, pek çok teknik entegrasyon ve satıcı ilişkisini sürdürmek zorundadır. NomuPay olarak, parçalanmış ödeme ağlarını birleştirerek ‘birden çok’ gerekli olan yükümlülükleri ortadan kaldırıyoruz. Teknoloji, pazar, yöntem ve veri parçalanması karşısında, şirketlere küresel ödemelere ‘tam erişim opsiyonu’ sunarak, işletmelerin küresel olarak genişlemeye devam etmesini ve ödeme stratejilerini geleceğe hazırlamasını sağlıyoruz” dedi.

NomuPay’in Birleşik Ödemeler (uP) Platformu, tek bir API entegrasyonu aracılığıyla çok kanallı ödeme kabulü ve ödeme imkanı sağlıyor. Güneydoğu Asya, Avrupa ve Türkiye’deki parçalı ödeme altyapısını basitleştirmek için tasarlanan uP Platformu, ölçeklenebilir ödeme çözümleri ve sağlam veri yönetimi ve raporlama yetenekleri sağlamaktadır. Ödemelere yönelik bir ‘tam erişim çözümü’ olan NomuPay’in uP Platformu, ödeme geçidi bağımsız olarak çalışmakta ve mevcut ödeme altyapısını kolaylıkla artırabilmektedir.  

Finch Capital Yönetici Ortağı Radboud Vlaar:

“Peter Burridge’in liderliğinde NomuPay, şirketi bir sonraki seviyeye taşımaya yardımcı olan bir dizi lisans alımı ve üst düzey işe alım gerçekleştirdi. Bunun da ötesinde şirket, uzun süredir bütünleşik bir sistemden yoksun olan coğrafyalarda basit ve tek bir entegrasyon yoluyla yerel ödeme kabulünün ve para transferi çözümlerinin kilidini açan bir Bütünleşik Ödeme Platformu oluşturdu. NomuPay’in bu temel pazarlardaki müşterilerin temel ihtiyaçlarını nasıl karşıladığını göreceğimiz için çok heyecanlıyız.” dedi.

Outpost Ventures Ortağı David Dubick ise:

“NomuPay’deki son derece deneyimli ekiple ortaklık kurmaktan ve büyümenin bir sonraki aşamasında onlarla birlikte olmaktan heyecan duyuyoruz. NomuPay ile yaptığımız görüşmeler boyunca uP Platformunun teknolojik uygulamasından, küresel ödemelerde işletmelerin ve pazar yerlerinin karşılaştığı çok çeşitli sorunları çözme becerisinden, dağıtım yaklaşımlarından ve platformu geniş ölçekte kullanan ilk ortaklardan çok etkilendik” dedi.

NomuPay, 2022’nin 4. çeyreğinden itibaren yeni müşterileri başarıyla bünyesine katmaya başladı ve şu anda ana pazarlarında işi aktif olarak ölçeklendiriyor. Ekip, uP Platformuna yeni pazarlar eklemeye ve ürün geliştirmeye yatırım yapmaya devam ediyor. 

 

Güncel İçerikler