Yerli oyun girişimi Gulliver’s Games, ikinci yatırım turunu 1.5 milyon dolar ile tamamladı

Eylül 2021'de Boğaziçi Ventures liderliğinde 750 bin dolar yatırım alan Gulliver's Games, ikinci çıktığı turda 1.5 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna Boğaziçi Ventures'ın yanı sıra March Capital de katıldı.

İlk oyunu ‘Restaurant Tycoon’u yayınladıktan sonra stratejisini değiştiren Gulliver’s Games, yeni projesiyle birlikte; Boğaziçi Ventures‘ın BV Growth girişim sermayesi fonundan 500 bin dolar ve March Capital’dan 1 milyon dolar olmak üzere toplamda 1.5 milyon dolar yatırım aldı. Girişim Eylül 2021’de Boğaziçi Ventures liderliğinde 750 bin dolar tohum yatırım almıştı.

Gulliver’s Games ülkemize yabancı fon girişini sağlayan bir proje olarak teknoloji girişimciliği ekosisteminde önemli bir yere sahiptir.

2023’ün ilk çeyreği henüz tamamlanmadan üçüncü yatırımını yapan Boğaziçi Ventures, küresel piyasaya açılmayı planlamış projelere destek mekanizmaları ile yatırımlar yaparak teknoloji ekosistemine katkı sağlama misyonunu devam ettiriyor. Türkiye teknoloji girişimi ekosistemine destek olma amacı ile kurulmuş olan BV Growth girişim sermayesi fonu ile geleceği şekillendirecek teknolojik hizmet ve ürün geliştiren girişimcilere yatırımlarım yapan Boğaziçi Ventures, deneyimli ekibi ile girişimcilerle kol kola büyüme maceralarına destek veriyor.

Boğaziçi Ventures Yönetici Ortağı ve CEO’su Barış Özistek yeni yatırım ile ilgili verdiği demeçte;

“Boğaziçi Ventures’ın kurucularının genetiğine işlemiş bir oyun teknolojileri tutkusu ve tecrübesi var. Tecrübeli kurucu ortakları olan, iyi datalara sahip oyun girişimlerine yatırım en sevdiğimiz alanlardan. Her dönemin büyüyen sektörlerinden olmayı başaran ve yine her dönemin gözde sektörü olarak nesiller arasında dahi köprü görevi gören oyun sektöründe başarısını ve tutkusunu bize kanıtlamış olan Gulliver’s Games ekibine ikinci yatırımı da yaparak büyümesine destek olduğumuz için çok mutluyuz. Türkiye oyun sektörü ne kadar güçlü olduğunu ve dünya oyun sektöründen pay almaya devam edeceğini ispat etmeye devam ediyor.” dedi.

İlk oyunu ‘Restaurant Tycoon – Idle Game’i piyasaya geçtiğimiz yıl çıkaran Gulliver’s Games, oyuncu kitlesini genişletecek ve oyun deneyimini bir üst seviyeye çıkaracak yeni bir projeye imza atmaya hazırlanmaktadır. Tecrübelerini inovatif bir strateji ile yorumlayan şirket, edinimleri sonucunda dinamik ve yetenekli ekibi ile global pazarda iz bırakacak yeni oyunu için yatırım turuna çıkmıştır.

Gulliver Games’in Kurucusu ve CEO’su Doğan Akdağ, şirketinin ikinci yatırım turuyla ilgili;

“İlk oyunumuz Restaurant Tycoon’u geliştirme ve yayınlama süresince ciddi bir teknik ve tasarım bilgisi edindik. Bu bilgiler ışığında stratejimizi değiştirerek sadece “oyuncu” kitlenin değil, yediden yetmişe herkesin keyifle oynayabileceği farklı bir proje üzerine bir süredir çalışıyoruz. Yeni oyunumuz ile geniş kitlelere ulaşan ve oyuncularımızın hayatında kalıcı yer edinen bir marka yaratacağız. Tohum yatırım turunda bir araya geldiğimiz yatırımcılarımızın yaptığı bu yeni ve daha büyük ölçekteki yatırım, inşa ettiğimiz çalışma kültürünü ileriye taşıyacak yeni ekip arkadaşları ile hızlı büyümemizin yolunu açıyor. Uzun vadeli planlarımızın ilk adımı olan bu oyun ile ivmemizi artırarak, en sevdiğimiz işi yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Güncel İçerikler