Otomatize iç mimari dizayn hizmeti veren yerli girişim Homster, 4 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

İç mimari, mobilya ve ev dekorasyonu sektörlerine, yüzde 100 dizayn otomasyonu ve gerçek zamanlı kişiselleştirme getiren Homster, 4 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.

Müşterilerine, bulut tabanlı, tam otomatik ve gerçek zamanlı kişiselleştirilebilir bir iç mimari dizayn hizmeti veren Homster, bu servis aracılığı ile müşterilerinin emlak, mobilya ve ev dekorasyon ürünleri satışlarına da yardımcı oluyor.

Edindiğimiz bilgiye göre Homster; Keiretsu Forum Türkiye, Aegean Ventures ve Ben Esplin‘den 4 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldığını duyurdu.

Homster kurucu ortağı Arda Kaya, ABD’de bir Delaware C-Corp olarak 2022 Ocak ayında resmi olarak faaliyete geçtiklerini, teknolojileriyle ilgili ABD Patent ofisi (USPTO) tarafındaki patent başvurularının da 2022 Temmuz ayında yapıldığını belirtti.

ABD, Uzakdoğu ve Türkiye’deki 10’un üzerinde müteahhit firma, mobilya ve Home Decor perakendecisi ile iş geliştirme süreçlerinde olduğunu belirten Kaya, verdiği demeçte, “Satışlarımız Mart ayı içerisinde başlayacak. Otomasyon sayesinde, manuel metotlara göre %99’un üzerinde maliyet ve yüzlerce katlık hız avantajı sağlıyoruz. Bunun yanında, manuel metotlar ile mümkün olmayan, gerçek zamanlı olarak kişiselleştirilebilir bir dizayn hizmeti sağlıyoruz. Vizyonumuzu, Homster olarak “Stylish Living for Everyone” sloganımızla belirlediğimiz yönde ilerleyip, herkesin iç mimari hizmetine rahatlıkla ve çok ekonomik bir şekilde ulaşabilmesini sağlayacak bir platform olmak şeklinde belirledik. Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcılarından aldığımız yatırım ile 2023’ün 3. çeyreği ile birlikte SEED round’umuzu tamamlayıp, şirketimizin merkezini birincil hedef pazarımız ve şirketimizi kurduğumuz ülke olan ABD’ye taşımak istiyoruz. Bunun sonrasında da global operasyonumuzu hem emlak hem de perakende tarafında agresif bir şekilde geliştirmek arzusundayız.” şeklinde konuştu.

Güncel İçerikler