Kobaküs kurucuları tarafından İngiltere’de hayata geçirilen Rackle, 500 bin euro yatırım aldı

Rackle, 2021 yılının son çeyreğinde Solarisbank ile yaptığı anlaşmayla adını duyurmuştu. Rackle, Arz Portföy ve Deniz Türkkan'dan toplam 500 bin Euro alarak tohum yatırım turunu tamamladı.

Kobaküs kurucuları tarafından İngiltere merkezli olarak kurulan servis bankacılığı (BaaS) sunan yeni nesil bir teknoloji girişimi olan Rackle, Arz Portföy ve Deniz Türkkan‘dan toplamda 500 bin Euro yatırım aldı.

Yurt içi veya yurt dışında bankacılık hizmeti vermek isteyen şirketleri tak-çalıştır çözümler ile buluşturan Rackle, birçok şirketin herhangi bir lisansa ihtiyaç duymadan kendi bankacılık çözümünü birkaç hafta içerisinde müşterilerine sunmasına olanak sağlıyor.

İngiltere merkezli servis bankacılığı hizmeti veren Rackle, Türkiye’deki şirketleri Avrupa’da yeni nesil bankacılık hizmetlerinin sunulmasına olanak sağlayan tak-çalıştır çözümler alanında hizmet veriyor. Rackle, Avrupa’da yaşayan 10 Milyon Türk’e bankacılık hizmeti vermek isteyen spor kulüplerinden, turizm şirketlerine, havayolu şirketlerinden, büyük zincir markalara kadar birçok firmanın Avrupa’da bankacılık hizmeti vermesinin önünü açıyor.

Avrupa’da Solarisbank; Türkiye’de QNB Finansbank ile partnerliği bulunan Rackle, Solarisbank ve QNB’den aldığı servis bankacılık API’lerinin üzerine geliştirdiği teknoloji sayesinde şirketlere hazır paket yeni bankacılık uygulamaları sunuyor. Rackle, ayrıca müşterilerine Apple, Android ve Huawei uygulamaları da sunuyor.

Aldığı yatırımla beraber kısa süre içerisinde yeni nesil bankacılık hizmetini ilk defa müşterileri ile buluşturacak olan Rackle, uygulama üzerinde geliştirme faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Rackle kurucu ortağı Doğukan Gözeten “Rackle bankacılık ekosisteminin bileşenleri olan pazarlama, teknoloji ve risk birimlerini bir araya getiriyor. Rackle’dan servis alıp kendi bankacılık uygulamasını müşterilerine sunmak isteyen firmalar, hiçbir teknoloji geliştirmesine gereksinim duymadan müşterilerine bankacılık hizmeti sağlayabiliyor. Ayrıca Rackle ekosisteminde bulunan diğer şirketlerle çapraz pazarlama da yaparak müşteri sayısını çok hızlı bir şekilde büyütebiliyor.”

Güncel İçerikler