Hiwell, depremzedelere 1.500 seans ücretsiz online psikolojik destek vermeyi hedefliyor

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremler, milyonlarca insanı derinden sarstı. Depremzedelerin ruhsal sağlığını koruyabilmeleri için ücretsiz online terapi uygulamasını hayata geçiren Hiwell, 250’nin üstünde gönüllü uzman klinik psikoloğun katılımı ile online terapi hizmeti veriyor. 350 depremzedeyle başlanılan bu projede Hiwell, depremden etkilenenlerin yaşadıkları travmayı daha kolay atlatmasına destek olmayı hedefliyor.

2019 yılında psikolojik desteği herkese ulaşabilir hale getirmek amacıyla kurulan online psikolog ağı Hiwell, teknolojik altyapısını, operasyonel gücünü ve uzman klinik psikologlarının deneyimini depremzedelerin faydasına seferber ediyor.

Yaşanan afette sevdikleri ile ailelerini, evlerini, işlerini kaybedenlere psikolojik destek sunmak adına Hiwell, gönüllü online terapi uygulamasını hayata geçiriyor.

Tüm Türkiye gibi felaketin acısını derinden hissettiklerini belirten Hiwell kurucusu Ali Ozan Özçiçek, “Afet sonrasında barınma, beslenme gibi temel ihtiyaçlardan sonra en kritik desteğin, uzmanlık alanımız olan psikolojik destek olduğunun bilincindeyiz. Hiwell ekibi olarak, en doğru şekilde ve zamanda görevimizi yerine getirmek için çalışıyoruz. Şu ana kadar 1.500 seanslık bir destek planladık, hedefimiz buna 1000 seans daha ekleyerek 2 bin 500 seanslık ücretsiz destek vermek. Gücümüze güç katan Hiwell psikologlarına da teşekkür ediyorum. Bu projede bizim yanımızda olarak ve birlikte çalışmanın onarıcı ve şefkatli yönlerini hissettirdiler.” dedi.

Depremzedeler için Ücretsiz Psikolojik Destek ve Terapi Seansları 

Depremzedelerin ve yakınlarının hayatına dokunarak onların yaşama yeniden ve iyi bir şekilde adapte olmalarını amaçlayan Hiwell, 250’nin üstünde gönüllü uzman klinik psikoloğun katılımı ile, afetten etkilenen binlerce kişiye ücretsiz online terapi ve psikolojik destek hizmeti sunuyor. İlk aşamada 350’yi aşkın depremzedeye ücretsiz psikolojik destek sağlayarak başlayan Hiwell, aylık 1.500’ün üzerinde ücretsiz psikolojik destek seansı gerçekleşecek.

Gönüllü psikolojik destek projesi kapsamında, terapi almak isteyenler, Hiwell web sitesinde yer alan “Başvur” butonuna tıklayarak Google Form üzerinden başvurularını iletiyor. Bu hizmeti depremzedelere özel sunan Hiwell, başvuru sırasında verilen bilgiler doğrultusunda, ücretsiz online terapi ve psikolojik destek alacaklar için bir hesap açarak, ücretsiz 10 seans tanımlıyor.

Başvuruda bulunmak için tıklayın

Herkese Açık Ücretsiz Psikolojik Destek Canlı Yayınları 

Birinci dereceden depremden etkilenenler dışında, depremi doğrudan yaşamayan kişiler dahi psikolojik güçlükler yaşıyor. Yeni bir deprem korkusu içinde olan ya da Kahramanmaraş ve çevresindeki insanların yaşadıklarını görüp, duyup bu ortak acıyı hisseden ve bu travmayı kolektif olarak yaşayan milyonlarca insan bulunuyor.

Hiwell, deprem bölgesinde yaşamayan ancak afetten manevi olarak etkilenen, bölgedeki kişilere destek olmak ve bu süreçte hem doğru hem de bilimsel bilgiye ulaşmak isteyen herkes için YouTube üzerinden uzman klinik psikologlarıyla sekiz yayından oluşan bir canlı yayın serisi başlattı. Bu canlı yayın serisinde Hiwell uzman psikologları, birçok insanın merak ettiği ve gündeminde olan; depremzedelere destek olmanın yolları, psikolojik ilk yardım, çocuklarımızı bu süreçte korumak, kayıp, yas ve travma gibi konularda verdikleri webinar ile doğru bilgiyi yayıyor ve soru işaretlerini gideriyor.

Güncel İçerikler