Türkiye’de kurulan global ölçekli Web3 kripto platformu CoinFeedBack, faaliyetlerine başladı

Geçtiğimiz yılı küresel ekonomik koşullar ve endüstrideki sarsıntılarla tamamlayan kripto platformları, Web3 gibi teknolojilerin de yardımıyla daha güvenli, merkeziyetsiz ve topluluk odaklı konseptler geliştirmek için çalışmaya başladı. Bu çalışmaların bir sonucu olarak Türkiye’de geliştirilen küresel ölçekli hibrit Web3 platformu hayata geçirildi.

Uluslararası ölçekte tanınan kripto para borsalarının likidite krizleri yaşayarak arka arkaya çökmesi ve küresel ekonomik iklimin yatırımcıları daha temkinli hale getirmesi, 2022’de kripto endüstrisini olumsuz etkiledi. Blokzinciri ve Web3 gibi teknoloji ve kavramları daha güvenli bir kripto para ekosistemi geliştirmek için kullanmayı amaçlayan Türk girişimciler ise kolları sıvadı. Toplulukları bir araya getiren ve kripto ekosistemine dair paylaşılan verileri değerine göre ödüllendiren küresel ölçekli Web3 hibrit kripto topluluk platformu CoinFeedBack.io, 2023’ün ilk çeyreği itibarıyla faaliyetlerine başladı.

Sosyal yatırım platformları pazarının 2028’e kadar 3.7 milyar doları aşacak

ResearchAndMarkets tarafından yürütülen bir araştırmada büyüklüğü 2028’e kadar 3.7 milyar doları aşacağı öngörülen sosyal yatırım platformları, merkeziyetsiz teknolojiyle birleşerek kripto ekosisteminde de kurtarıcı rolü üstlenmeye başladı.

Kripto dünyasını yakından takip eden yatırımcıların birbirleriyle etkileşim kurabilecekleri, paylaştıkları bilgi, tahmin ve verilerin doğruluğuna göre ödüllendirilebilecekleri bir platform arayışında olduğunu söyleyen CoinFeedBack.io Kurucusu Çağlar Şahin, “Kripto, en çok konuşulan, hakkında en çok içerik üretilen yatırım araçları arasında konumlanıyor. Üretilen büyük ölçekli veri arasında faydalı bilgiye ulaşmak, spekülasyonlardan korunmak ve bilgiyi madenlemek önemli bir ihtiyaca dönüşüyor. CoinFeedBack.io olarak bunu başarmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Hem sosyal platform hem kripto borsası, hem de NFT mağazası 

Bugün 2.600’ü aşkın kripto ve NFT grubu listeleyen platformun bir sosyal akış özelliği taşıdığını da vurgulayan Çağlar Şahin, “İnternet sitemizi ziyaret eden kullanıcıları alışkın oldukları bir akış karşılıyor. Topluluk üyeleri gönderileri beğenebiliyor veya paylaşımlara yorum yapabiliyor. Topluluk üyelerinin etkileşimlerinin blokzinciri ve yapay zeka desteğiyle işlenmesiyle elde edilen faydalı veri sistem tarafından ön plana çıkarılarak yatırımcıların yalın, güncel ve güvenilir bilgiye ulaşmasını mümkün kılıyor. Ayrıca Feed AI, yapay zeka desteğiyle anlık fiyatları, son dakika haberlerini, büyük cüzdan hareketlerini bildirim olarak topluluk üyelerine iletiyor. Bu sayede yatırımcılar, bir sonraki hamlelerine dair daha gerçekçi içgörüler elde edebiliyor. Sosyal akışın yanı sıra ilerleyen dönemde piyasa ve NFT mağazası da sunacak olan CoinFeedBack.io hem etkileşimin hem de güvenli kripto yatırımlarının öncüsü olmayı hedefliyor.” dedi.

1 milyonu aşkın paylaşım yapıldı

2023’e lansmanla başlayan platformun paylaşılan yol haritası, bu 2023’ün ilk çeyreği içinde platforma özel üretilen NFT koleksiyonun satışa çıkacağını, yıl ortasında alım satım işlemlerine açılacağını ve yılın üçüncü çeyreğinde platform özelinde üretilen kripto para biriminin listeleneceğini gösterdi.

Web3 teknolojileriyle geliştirilen platformu küresel ölçekli bir merkeziyetsiz organizasyon olarak kurguladıklarını ifade eden CoinFeedBack.io Kurucusu Çağlar Şahin, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı: ”Blokzinciri ve Web3 teknolojilerinin potansiyelinden tam anlamıyla faydalanılmasının kontrolü tamamen topluluğa veren, toplulukla büyümeyi hedefleyen, merkeziyetsiz yapılarla mümkün olduğuna inanıyoruz. Bu anlamda, lansmanını henüz yapmış olmasına rağmen 1 milyonu aşkın paylaşım yapılan CoinFeedBack.io nitelikli veriyi ödüllendiren, bilgi madenciliğini teşvik eden ve merkeziyetsiz bir uygulama olarak tasarlanan altyapısıyla kriptonun koruyucusu görevini üstleniyor.” 

Güncel İçerikler