Depremden olumsuz etkilenen kişilere ücretsiz psikolojik destek sunan platformlar

Kahramanmaraş'ta yaşanan yıkıcı depremin ardından depremzedelerin birçok sorunla başa çıkmaya çalışırken bir yanda da psikolojik olarak oldukça yara aldığı biliniyor. Ülkemizde faaliyet gösteren birçok psikoloji odaklı platform da orada etkilenen kişilere yardım etmek için kolları sıvadı. 

Kahramanmaraş’ta yaşanan yıkıcı depremin ardından depremzedelerin birçok sorunla başa çıkmaya çalışırken bir yanda da psikolojik olarak oldukça yara aldığı biliniyor. Ülkemizde faaliyet gösteren birçok psikoloji odaklı platform da orada etkilenen kişilere yardım etmek için kolları sıvadı.

Uzman psikolog ve kullanıcıları bir araya getirerek üç ortak tarafından kurulan yerli girişim Hiwell, deprem yüzünden olumsuz etkilenen kişilere profesyonel psikolojik danışmanlık hizmeti verecek. Konuyla alakalı girişimin kurucu ortaklarından Ali Ozan Özçiçek, “Depremlerden dolayı tarif edilemez bir üzüntü ve acı duyuyoruz. Bu büyük afette yaşamını kaybeden tüm insanlara rahmet ve yaralılara acil şifalar diliyoruz. Depremzedelere ve yakınlarına ücretsiz psikososyal desteği uzun soluklu ve sürdürülebilir şekilde sağlayabilmek için uzman psikologlarımızla, akademisyenlerle, derneklerle ve şirketlerle birlikte nasıl bir yol izleyebileceğimizi tasarlıyoruz.

İlk etapta depremzedelere ve yakınlarına ücretsiz psikososyal destek verebilmek için başvurularımızı açtık, web sitemizden başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Bunun yanında psikolojik desteği çok daha fazla insana ulaştırabilmek için depremden önce tasarlamaya başladığımız Askıda Psikolojik Destek konseptini de depremle birlikte canlıya alıyoruz.” dedi.

2018 yılında “Değiştirmek İstediğin Ne Varsa İlk Adım İçin Harekete Geç” sloganıyla hayata geçirilen online terapi platformu Evimdeki Psikolog, depremden olumsuz etkilenen kişilere destek olacağını açıkladı.

Evimdeki Psikolog’un Kurucusu ve CEO’su Aynur İlhan, “Yaşadığımız acının tarifi yok..

Deprem gününden itibaren Evimdeki Psikolog olarak neler yapabiliriz diye düşündük ve en iyi bildiğimiz işi yaparak deprem bölgesindeki dostlarımıza destek olmaya karar verdik. Şu ana kadar çok fazla talebi karşıladık. Elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.

İhtiyacı olduğunu düşündüğünüz kişilerin formu doldurarak bize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Geçmiş olsun Türkiye 🖤🇹🇷” açıklamasını yaptı.

Hiwell ve Evimdeki Psikolog ile beraber Kidolog, Online Psikolog ve Terappin de ücretsiz destek vereceğini açıkladı.

Ülkece zor günler geçirdiğimiz bugünlerde depremden etkilenen yakınlarınız varsa ve psikolojik destek almak istiyorlarsa birçok girişim onlara yardımcı olmayı bekliyor.

Güncel İçerikler